«

»

Lip 25

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość św. Anny, Patronki parafii – 26.07.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Uroczystość św. Anny, Patronki parafii – 26.07.2018.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Jest to dzień odpustu parafialnego. Msze święte są sprawowane w kościele św. Anny w porządku niedzielnym, a więc do południa o godz. 7.30; 9.00; 10.30 oraz o godz. 12.00 – suma odpustowa. Dziękujemy głównemu celebransowi sumy odpustowej – księdzu doktorowi Władysławowi Kret, kapłanowi diecezji rzeszowskiej – za sprawowanie Eucharystii i za wygłoszone Słowo Boże. Bóg zapłać! Natomiast po południu zapraszamy wszystkie Anny na nabożeństwo do świętej Anny o godz. 16.30, po którym będzie sprawowana Msza święta o godz. 17.00 w intencji wszystkich Solenizantek i Solenizantów dnia dzisiejszego. Zachęcamy do wspólnych modlitw zanoszonych do naszej Patronki!

2. Dokładnie rok temu, następnego dnia po odpuście parafialnym, rozpoczęliśmy przygotowania do remontu naszego kościoła parafialnego pod wezwaniem Trójcy Świętej. Obecnie prace są realizowane w intensywnym tempie i zgodnie z planem. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, którzy systematycznie wspierają to wielkie i odpowiedzialne dzieło na chwałę Boga w Trójcy Jedynego i dla duchowego dobra wiernych.

3. W sobotę, 28.07. – o godz. 19.30 w kościele św. Anny odbędzie się koncert muzyki klasycznej Duetu Klaritarre z Bremy – Jolanta i Maciej Ziemski. Szczegóły – w przedsionku kościoła.

4. W najbliższą niedzielę, 29 lipca, zakończymy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Kierowców prosimy o przyjazd ulicą św. Anny, następnie w prawo, tam przed wejściem głównym przy ulicy Anny Nagórskiej będzie miało miejsce wspomniane poświęcenie. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

5. W następny czwartek, 2 sierpnia, około godz. 17.30 w naszej parafii będziemy gościli na noclegu pątników Pielgrzymki Janowskiej. W związku z tym zwracamy się z prośbą do parafian o zgłaszanie się chętnych do przenocowania pielgrzymów. Można to uczynić poprzez zapisy w zakrystii po Mszach świętych albo przez wypełnienie przygotowanych kartek znajdujących się na bocznych ołtarzach i złożenie ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do dnia 1 sierpnia 2018 roku.

6. Podziękowania:

– wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym świętują “Dzień Imienin” Patronki naszej parafii – św. Anny, zanosząc przez jej pośrednictwo modlitwy do Boga Wszechmogącego. Polecajmy Jej opiece prowadzony remont kościoła Świętej Trójcy oraz dziękujmy za wszelkie dobrodziejstwa nam wyświadczone.

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa