«

»

Lip 21

Ogłoszenia duszpasterskie, XVI Niedziela zwykła, Rok B – 22.07.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XVI Niedziela zwykła, Rok B – 22.07.2018.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na jego zakończenie, czyli w przyszłą niedzielę 29 lipca, po każdej Mszy świętej poświęcimy pojazdy i pomodlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone, tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

2. Również dzisiaj Członkowie Stowarzyszenia Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej zapraszają wszystkich mieszkańców oraz gości na Uroczystość zatytułowaną “W służbie Bogu i ludziom”, a poświęconą Arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi i naszej parafiance Annie Nagórskiej. Rozpoczęciem tej Uroczystości będzie Msza święta o godz. 12.00 sprawowana przez J. E. Księdza Biskupa Edwarda Frankowskiego, a po niej nastąpi ciąg dalszy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie. W programie m.in: wystąpienia prelegentów, prezentacja multimedialna oraz program artystyczny w wykonaniu młodzieży z ZSO w Zaklikowie, scholi Cantate Deo oraz chóru Gloria.

3. Także dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 12.00 będzie można złożyć ofiarę dla Rodziny z naszej parafii poszkodowanej w wyniku pożaru, którego doświadczyła przed dwoma tygodniami. Darczyńcom mówimy serdeczne “Bóg Zapłać”!

4. Również dzisiaj, z racji czwartej niedzieli miesiąca, Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 23.07. – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

– wtorek, 24.07. – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. O godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 25.07. – liturgiczne święto św. Jakuba, Apostoła oraz dzień imienin Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.

– czwartek, 26.07. – Uroczystość Świętej Anny, Patronki naszej parafii. Jest to dzień odpustu parafialnego. Msze święte będą sprawowane w kościele św. Anny w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.30; 9.00; 10.30, 12.00 – suma odpustowa, której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże Ks. Doktor Władysław Kret, kapłan diecezji rzeszowskiej. Msza święta wieczorna będzie o godz. 17.00. Zapraszamy do świętowania!

– sobota, 28.07. – o godz. 19.00 w kościele św. Anny odbędzie się koncert muzyki klasycznej Duetu Klaritarre z Bremy – Jolanta i Maciej Ziemski. Szczegóły – w przedsionku kościoła.

6. Za niecałe dwa tygodnie wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: z Janowa Lubelskiego w dniu 2 sierpnia oraz z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli w dniu 4 sierpnia. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /niedziela/ 2018 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych pięknych wakacyjnych “Rekolekcjach w drodze”. Mamy możliwość wędrowania w pielgrzymce Janowskiej – szczegóły dotyczące zapisów są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz w pielgrzymce ze Stalowej Woli – szczegóły u ks. Proboszcza. Można także włączyć się w duchowe pielgrzymowanie poprzez wspieranie wędrujących pątników modlitwą w rodzinie lub w kościele parafialnym. W tej intencji w naszej parafii przez cały miesiąc sierpień, w dni powszednie o godz. 6.30 rano, będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Szczegóły dotyczące duchowego pielgrzymowania wraz z okazjonalnymi obrazkami zostaną przekazane w przyszłą niedzielę.

7. W naszej parafii będziemy gościli na noclegu pątników Pielgrzymki Janowskiej w dniu 2 sierpnia, czwartek, około godz. 17.15. W związku z tym zwracamy się z prośbą do parafian o zgłaszanie się chętnych do przenocowania pielgrzymów. Można to uczynić poprzez zapisy w zakrystii po Mszach świętych albo przez wypełnienie przygotowanych kartek znajdujących się na bocznych ołtarzach i złożenie ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do dnia 1 sierpnia 2018 roku.

8. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin: Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2018/2019. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Wszystkie szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Zgłoszenia do 10 września 2018r.

10. Informacja Pana Burmistrza Zaklikowa: Burmistrz Zaklikowa informuje o przystąpieniu do sporządzenia II zmiany “Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Zaklików”. Zainteresowani mogą składać wnioski dotyczące studium do dnia 17 sierpnia 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Zaklikowie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Szczegóły znajdziemy w piśmie zamieszczonym w przedsionku kościoła.

11. Ośrodek Diagnostyki Słuchu w Stalowej Woli zaprasza na bezpłatne badanie słuchu w dniu 31 lipca /wtorek/ 2018 roku o godz. 12.00 w NZOZ “Lekarz” Dariusz Chmiel, Zdziechowice II 221.

12. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Zaśluzie od nr 1 do nr 8. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

13. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Lubelskiej od nr 35 do 66, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 170 złotych na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowały: Agnieszka Lipińska i Urszula Sudoł, a w sobotę: Agnieszka Lipińska, Elżbieta Siembida i Urszula Sudoł. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyły także Teresa Niezabitowska, Justyna Potańska i Stanisława Wolniak. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: 1/ +Mirosław Pachla z Zaklikowa – będzie sprawowanych o spokój jego duszy 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa