«

»

Lip 14

Ogłoszenia duszpasterskie, XV Niedziela zwykła, Rok B – 15.07.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XV Niedziela zwykła, Rok B – 15.07.2018.

1. Dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 16.07. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

– wtorek, 17.07. – godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

3. Na początku sierpnia wyrusza z czterech miast diecezji sandomierskiej Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę: z Janowa Lubelskiego w dniu 2 sierpnia oraz z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Sandomierza i ze Stalowej Woli w dniu 4 sierpnia. Zakończenie pielgrzymki w dniu 12 sierpnia /niedziela/ 2018 roku na Jasnej Górze podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Biskupa Sandomierskiego o godz. 10.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tej pięknych wakacyjnych “Rekolekcjach w drodze”. Mamy możliwość wędrowania w pielgrzymce Janowskiej – szczegóły dotyczące zapisów są zamieszczone w gablotce parafialnej oraz w pielgrzymce ze Stalowej Woli – szczegóły u ks. Proboszcza.

4. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

5. Członkowie Stowarzyszenia Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców oraz gości na Uroczystość poświęconą Arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi i naszej Patronce Annie Nagórskiej. Uroczystość ta, zatytułowana “W służbie Bogu i ludziom”, odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 lipca. Jej rozpoczęciem będzie Msza święta o godz. 12.00 sprawowana przez J. E. Księdza Biskupa Edwarda Frankowskiego, a po niej nastąpi ciąg dalszy w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie. W programie m.in: wystąpienia prelegentów, prezentacja multimedialna oraz program artystyczny w wykonaniu młodzieży z ZSO w Zaklikowie, scholi Cantate Deo oraz chóru Gloria.

6. Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin: Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2018/2019. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Wszystkie szczegóły na plakacie w gablotce (załącznik). Zgłoszenia do 10 września 2018r.

7. Informacja Pana Burmistrza Zaklikowa: Informuję mieszkańców miejscowości Zaklików, Irena i Łążek, że w dniu 17 lipca /wtorek/ 2018 roku, w godz. 15.00 – 18.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego podpisywane będą aneksy do umów zawartych z mieszkańcami w zakresie odnawialnych źródeł energii. Ceny urządzeń podane w pierwotnej umowie nie ulegną zmianie. Koszty dodatkowe, wynikłe po przetargu, w kwocie 1 865 065.00 /jeden milion osiemset sześćdziesiąt pięć tysięcy sześćdziesiąt pięć / złotych, które musieliby ponieść mieszkańcy, pokryje Gmina – na wniosek Burmistrza.

8. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Lubelskiej od nr 35 do nr 63. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

9. Podziękowania:

– dziękujemy panu Markowi Pelicowi za nieodpłatne udostępnienie podnośnika do przeprowadzenia prób nowej instalacji oświetleniowej w kościele Świętej Trójcy oraz składamy podziękowanie panu Patrykowi Pankowskiemu za gratisowy transport tegoż podnośnika.

– dziękujemy także panu Leszkowi Ziółkowskiemu za skoordynowanie całości w/w prac i za przeprowadzenie – wspólnie z firmą specjalistyczną z Warszawy – prób nowego oświetlenia, które będzie dodawało wiele splendoru kościołowi Świętej Trójcy, zwłaszcza w porze wieczornej i nocnej.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Lubelskiej od nr 14 do 33, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 135 złotych na kwiaty i środki czystości. W sobotę pracowali: Dorota Guzek, Marianna Guzek, Anna Sapalska, Iwona Sapalska, Maria Sapalska, Kacper Startek, Konrad Startek i Barbara Szwedo. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła także p. Szymanowska. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: 1/ +Krystyna Szewczyk z Zaklikowa – będą sprawowane o spokój jej duszy 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ +Zofia Kowalik z Zaklikowa – 7 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa