«

»

Lip 07

Ogłoszenia duszpasterskie, XIV Niedziela zwykła, Rok B – 08.07.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIV Niedziela zwykła, Rok B – 08.07.2018.

 

1. Dzisiaj druga niedziele miesiąca, składka w kopertach na remont kościoła św. Trójcy. W czerwcu złożyliśmy ofiary na łączną kwotę 14 042,00 /czternaście tysięcy czterdzieści dwa/ złote. Ofiary można składać przez cały miesiąc lipiec. Bóg zapłać Ofiarodawcom za dotychczasowe wsparcie finansowe.

2. Także dzisiaj w Zdziechowicach, w parku przy Zespole Szkół, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w 609-tą rocznicę erygowania parafii Zdziechowice oraz na rozpoczęcie II Malinowego Pikniku Rodzinnego. Program Pikniku, na który zaprasza Burmistrz Zaklikowa i Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie, zamieszczony jest na plakatach, na zaproszeniach i na stronie www Gminy.

3. Również dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30 Zapraszamy!

4. W tygodniu, w dni powszednie z wyjątkiem wtorków, zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30 prowadzoną przez wiernych z naszej parafii.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 10.07. – godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 11.07. – liturgiczne święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

– czwartek, 12.07. – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

– piątek, 13.07. – liturgiczne wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

– sobota, 14.07. – w Antoniówce, w kaplicy św. Antoniego, o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji członków i ich Rodzin z Koła Łowieckiego “Dzik” z okazji 70-lecia funkcjonowania Koła.

6. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny– u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Komunikat Dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Diecezji Sandomierskiej: W ramach 200-lecia diecezji sandomierskiej obchodzić będziemy jubileusz grup apostolskich w sobotę, 14 lipca w Sandomierzu w kościele św. Michała. Zapraszamy na świętowanie: Koła Żywego Różańca, grupy modlitewne Ojca Pio, wspólnoty i ruchy Intronizacyjne, wspólnoty Neokatechumenalne i Odnowy w Duchu Świętym oraz pozostałe grupy apostolskie. W programie: o godz. 10.00 – Msza św. w kościele pw. św. Michała (kościół seminaryjny) pod przewodnictwem bp Stanisława Jamrozka, Delegata KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych, a po Mszy św. dalsza część spotkania w ogrodach seminaryjnych.

8. Ogłoszenie Pana Burmistrza: Dzisiaj przypada 75 rocznica działań pacyfikacyjnych i deportacji społeczności zaklikowskiej podczas II wojny światowej. W dniu 8 lipca 1943 roku, we wczesnych godzinach rannych, Zaklików został otoczony przez uzbrojonych Niemców. Wszyscy mieszkańcy zostali wypędzeni ze swoich domów i skierowani na Rynek, gdzie nastąpiła segregacja: kobiety, dzieci do lat 14 i osoby starsze zostali zwolnieni i wrócili do domów. Pozostali, a byli to młodzieńcy i mężczyźni w sile wieku, łącznie 451 osób, zostali zmuszeni do kilkugodzinnego przebywania w postawie siedzącej na Rynku Zaklikowskim. Następnie, pod eskortą uzbrojonych Niemców, zostali przeprowadzeni na stację kolejową i przetransportowani pociągami do Budzynia – obecny Kraśnik Fabryczny. Wspominając to dramatyczne wydarzenie, dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 / a więc około godz. 10.00/ na Rynku Zaklikowskim odbędzie się symboliczne złożenie wieńców ku pamięci deportowanych mieszkańców. Zapraszamy!

9. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Lubelskiej od nr 14 do nr 33. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

10. Podziękowania:

– dziękujemy Panu Markowi Urbanowi ze Zdziechowic za bezinteresowne wykarczowanie korzeni i za niwelację terenu stanowiącego część przyszłego boiska sportowego i placu apelowego dla harcerzy przy Oratorium św. Wojciecha.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Nadbrzeżnej oraz ul. Lubelskiej od nr 1 do 8, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 170 złotych na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowały: Justyna Grela, Marcelina Grela, Weronika Grela i Modesta Szczęsna; w sobotę natomiast: Justyna Grela, Marcelina Grela, Weronika Grela. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyły także: Krystyna Malec i Zofia Wosk. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Mirosława Winiarczyk z Zaklikowa – będzie sprawowanych o spokój jej duszy 7 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa