«

»

Cze 30

Ogłoszenia duszpasterskie, XIII Niedziela zwykła, Rok B – 01.07.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XIII Niedziela zwykła, Rok B – 01.07.2018.

1. Wczoraj 70-cio osobowa grupa Harcerzy wraz z Instruktorami i Ks. Kamilem rozpoczęła w Woli Michowej, w Bieszczadach, ośmiodniowy obóz harcerski. Dziękując za ich całoroczną pracę i formację harcerską oraz za zaangażowanie duszpasterskie dla dobra parafii, życzymy im owocnego wypoczynku, wielu radosnych spotkań i inspirujących przygód w pięknej bieszczadzkiej krainie. Czuwaj!

2. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W czerwcu przekazaliśmy na ten cel 565 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

3. W tygodniu, w dni powszednie z wyjątkiem wtorków, zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30 prowadzoną przez wiernych z naszej parafii.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 03.07. – liturgiczne święto św. Tomasza Apostoła. O godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny.

– środa, 04.07. – w tym dniu przypada 9-to rocznica sakry i ingresu do diecezji sandomierskiej Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy w naszych modlitwach.

– czwartek, 05.07. I Czwartek miesiąca lipca. W tym dniu, o godz. 18.00 rozpoczynamy modlitewne Jerycho Różańcowe z okazji Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. Czuwanie to będzie trwało całą dobę, do godz. 19.00 w piątek. Szczegółowy program modlitwy został wydrukowany w dużych ilościach i znajduje się na bocznych ołtarzach. Program ten umieszczony jest również w przedsionku świątyni oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do wspólnego czuwania modlitewnego. Po Apelu jasnogórskim zapraszamy na spotkanie z naszymi parafianami – uczestnikami konkursu diecezjalnego “Pochwal się swoją parafią”. Po spotkaniu proponujemy film o Sanktuarium św. Anny w Auray we Francji.

– piątek, 06.07. – liturgiczne wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy oraz święto Patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to Pierwszy Piątek czerwca i kontynuacja modlitwy Jerycha Różańcowego według zamieszczonego programu. Spowiedź: rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17.00.

– sobota, 07.07. – pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na remont kościoła św. Trójcy. Obecnie prowadzone są  prace konserwatorskie i malarskie we wnętrzu świątyni oraz prace remontowo – budowlane wewnątrz i na zewnątrz dzwonnicy. Bóg zapłać za dotychczasowe systematyczne wsparcie finansowe.

6. Także w przyszłą niedzielę w Zdziechowicach, w parku przy Zespole Szkół, o godz. 14.00 będzie sprawowana Msza święta w kolejną rocznicę erygowania parafii Zdziechowice oraz na rozpoczęcie II Malinowego Pikniku Rodzinnego. Program Pikniku, na który zaprasza Burmistrz Zaklikowa i Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie, zamieszczony jest na plakatach, zaproszeniach i na stronie www Gminy.

7. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy na wyjazd u Pani Wójtowicz w kwiaciarni.

8. Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sandomierskiej: Zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w konkursie “Rodzinne Pielgrzymowanie” organizowanego z racji Jubileuszu 200-lecia  naszej Diecezji. Konkurs zachęca, aby rodzina, w terminie do 16 sierpnia 2018 roku, odbyła pieszą lub rowerową pielgrzymkę do jednego z sanktuariów Diecezji Sandomierskiej znajdującego się poza miejscem jej zamieszkania. Na te Rodziny, które udokumentują swój udział w konkursie, czekają ciekawe nagrody ( I miejsce – rower). Szczegóły konkursu na plakacie w gablocie parafialnej.

9. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny– u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

10. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Nadbrzeżnej oraz ul. Lubelskiej od nr 1 do 8. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

11. Podziękowania:

– dziękujemy Gospodarzom “Pielgrzymki wdzięczności wokół Zaklikowa”, czyli mieszkańcom miasta Zaklików, za ofiarę w wysokości 3 500 złotych /trzy tysiące pięćset złotych/, którą w całości przekazujemy na remont kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Janowskiej, od nr 66 do końca, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę 330 złotych! na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowali: Janina Dziechciarska, Anna Górska, Urszula Guzek, Irena Łupikasz, Iwona Magolan, Małgorzata Marczak, Irena Pyć, Robert Pyć, Helena Ryba, Rafał Rybiński, Witold Rybiński, Ewa Stryjecka i Krystyna Wiracka; w sobotę natomiast:  Urszula Guzek, Marianna Krzak, Wiesława Magolan,  Helena Ryba, Szymon Ryba, Wanda Ryba, Rafał Rybiński, Witold Rybiński i Ewa Stryjecka. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Zygmunt Bogdan Czajka ze Zdziechowic – będą sprawowane o spokój jego duszy 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa