„Pielgrzymka wdzięczności” wokół Zaklikowa

Zakończenie roku szkolnego w naszej parafii miało wyjątkowy przebieg – odbyło się podczas „Pielgrzymki wdzięczności” wokół Zaklikowa. Za figurą Matki Bożej Fatimskiej w sobotni wieczór 23 czerwca podążali Ci wszyscy (prawie 400 osób!), którzy pragnęli podziękować za rok szkolny i akademicki, za rok intensywnej pracy w parafii oraz za niepodległą – od stu lat – naszą Ojczyznę – Polskę! Wieńczący wędrowanie poczęstunek na zaklikowskim Rynku był jednocześnie wyrazem wdzięczności mieszkańców Zaklikowa dla pielgrzymów z pozostałych sołectw z terenu parafii, którzy gościli ich u siebie podczas ubiegłorocznych pielgrzymek fatimskich.

Trasa „Pielgrzymki wdzięczności” przebiegała ulicami Anny Nagórskiej, Rozwadowską, Słoneczną, Krzywą, /przejście przez tory/ i ciąg dalszy ulicy Krzywej, przejście przez Sandomierską w stronę tartaku, przejście przez most na Sannie, wędrówka między stawami, potem las, przejście przez tory, Belkowszczyzna, przejście przez ul. Lubelską, Zaśluzie, wędrówka przez “Molo”, dalej ul.Nadbrzeżną, Kościelną i zwieńczenie na Rynku Zaklikowskim.

Po przyjściu na Rynek ok. godz. 21.30 przy pomniku Józefa Piłsudzkiego nastąpiło uroczyste zakończenie pielgrzymowania modlitwą zawierzenia parafii Bogu przez ręce Matki Bożej Fatimskiej.

Następnie Gospodarze – mieszkańcy Zaklikowa zaprosili pielgrzymów na poczęstunek, połączony ze wspólnym śpiewaniem pieśni religijnych i patriotycznych, a także biesiadnych. 

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w „Pielgrzymce wdzięczności” wokół Zaklikowa. Gospodarzom miejsca, czyli mieszkańcom miasta Zaklików, dziękujemy za polską gościnność widoczną na przygotowanych stołach oraz za życzliwość i otwarte serce dla tak wielkiej grupy pielgrzymów. Osobom niosącym figurę Matki Bożej Fatimskiej, niezawodnym Zuchom i Harcerzom wraz z Instruktorami, ministrantom i młodzieży z KSM oraz wszystkim pątnikom składamy podziękowanie za niezapomniane chwile modlitwy i radości na trasie ponad 6-cio kilometrowej wędrówki.

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska