«

»

Cze 23

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela zwykła, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Rok B – 24.06.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XII Niedziela zwykła – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Rok B – 24.06.2018.

1. Dzisiaj, z racji czwartej niedzieli miesiąca, o godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo do Trójcy Przenajświętszej.

2. W tygodniu, w dni powszednie z wyjątkiem wtorków, zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30 prowadzoną przez wiernych z naszej parafii.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 26.06. – kontynuujemy prace porządkowo – adaptacyjne terenu wokół budynku Oratorium św. Wojciecha. Zapraszamy na godz. 9.00 oraz na godz. 16.00 kobiety i mężczyzn, którzy dysponują wolnym czasem oraz posiadają podstawowy sprzęt ogrodniczy: grabki, łopaty… Natomiast o godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny.

– czwartek, 28.06. – prace porządkowo – adaptacyjne terenu wokół budynku Oratorium św. Wojciecha. Zapraszamy na godz. 9.00 oraz na godz. 16.00 kobiety i mężczyzn, a także młodzież.

– piątek, 29.06. – Liturgiczna Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy świętych: 7.30; 12.00 i 18.00.

4. Informacja Wydziału Duszpasterstwa Diecezji sandomierskiej: W dniu 30 czerwca /sobota/ 2018 roku, w ruinach zamku Krzyżtopór w Ujeździe /ok. 5 km od Iwanisk/, o godz. 18.00 odbędzie się premiera “Oratorium o Męczennikach Sandomierskich”. Autorem libretto jest ks. Krzysztof Lechowicz, a muzykę skomponowali Piotr Pałka i Hubert Kowalski z Krakowa. Dla chętnych przygotowane są bezpłatne karty wstępu. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 19 czerwca 2018 roku w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

5. Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się 8 lipca 2018 roku. Szczegóły i zapisy na wyjazd u Pani Wójtowicz w kwiaciarni.

6. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny– u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Janowskiej od nr 66 – do końca. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

8. Podziękowania:

– mieszkańcom Antoniówki, Gospodarzom uroczystości odpustowej poprzedniej niedzieli, którzy przygotowali wiele niespodzianek dla wszystkich uczestników – czcicieli św. Antoniego. Szczególne podziękowania składamy Panu Mieczysławowi Stec oraz Panu Zbigniewowi Szczepańskiemu z Torunia za różnorakie dary kulinarne z ryb ofiarowane uczestnikom odpustu.

– Panu Markowi Pelicowi dziękujemy za bezpłatny wynajem podnośnika kompaktowego w celu uporządkowania i oczyszczenia z suchych konarów koron drzew na kopcu, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym zuchom i harcerzom przed ich biwakiem, który odbędzie się jutro i pojutrze.

– dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszej “Pielgrzymce wdzięczności wokół Zaklikowa”. Gospodarzom miejsca, czyli mieszkańcom miasta Zaklików, dziękujemy za polską gościnność widoczną na przygotowanych stołach oraz za życzliwość i otwarte serce dla prawie 400-osobowej grupy pielgrzymów. Osobom niosącym figurę Matki Bożej Fatimskiej, niezawodnym Zuchom i Harcerzom wraz z Instruktorami, ministrantom i młodzieży z KSM oraz wszystkim pątnikom składamy podziękowanie za niezapomniane chwile modlitwy i radości na trasie ponad 6-cio kilometrowej wędrówki.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Janowskiej od nr 51 do 64 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za ofiarę 80 zł na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowali: Zbigniew Dziekanowski, Barbara Mędyk, Barbara Siębida, Grzegorz Siębida, Natalia Siębida, Ewa Wójcik i Kazimierz Wójcik; w sobotę natomiast: Barbara Mędyk, Barbara Siębida, Grzegorz Siębida, Ewa Wójcik i Kazimierz Wójcik. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa