Św. Antoni i ryby

Każdego roku przy urokliwej kapliczce św. Antoniego w Antoniówce odbywa się uroczysty odpust ku czci patrona. Zawsze gromadzi tłumy ludzi z całej parafii i nie tylko. Nie inaczej było tym razem – kult św. Antoniego w naszej parafii jest bardzo żywy!

Uroczystej mszy przewodniczył i kazanie wygłosił wikariusz ks. Tomasz Lenart.

Po Eucharystii przyszedł czas na wyjątkową w tym roku niespodziankę – mieszkańcy Antoniówki przygotowali lokalny poczęstunek – zupę rybną, wędzone karpie, domowe ciasto i wiele atrakcji dla dzieci.

Dzień odpustu w Antoniówce, pośród drzew i urokliwych stawów to wyjątkowe przeżycie zarówno duchowe, jak też społeczne – ludzie mają okazję wspólnie się pomodlić, a także po prostu spotkać i porozmawiać, kosztując smacznych rybnych potraw, z których Antoniówka słynie!.

W imieniu parafian dziękujemy mieszkańcom Antoniówki za gościnę i do zobaczenia za rok!

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska