«

»

Cze 16

Ogłoszenia duszpasterskie, XI Niedziela zwykła, Rok B – 17.06.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XI Niedziela zwykła, Rok B – 17.06.2018.

1. Dzisiaj w Antoniówce będzie sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Z tej racji nie będzie Mszy świętej w Karkówce. Gospodarze uroczystości odpustowej przygotowali wiele niespodzianek dla wszystkich uczestników – czcicieli św. Antoniego. Po Mszy świętej zapraszają więc na zupę rybną, różnorakie dania z ryb, ciasto domowe na deser, a dla dzieci przygotowali wiele atrakcji. Jest to inicjatywa mieszkańców Antoniówki, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Również dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, o godz. 16.30 zapraszamy na śpiewane Nieszpory niedzielne.

3. W tygodniu, w dni powszednie z wyjątkiem wtorków, zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30 prowadzoną przez wiernych z naszej parafii.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 18.06. – trzy wydarzenia duszpastersko – edukacyjne: 1/ w hali sportowej ZSO w Zaklikowie, w godz. 15.00 – 18.00 wystawa “Eksperymentuj” organizowana przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie; 2/ po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla parafian z Zaklikowa chętnych do pomocy przy organizacji sobotniej pieszej pielgrzymki; 3/ o godz. 19.00 odbędzie się ognisko – przy Oratorium św. Wojciecha – dla scholi Ignis na zakończenie roku pięknej pracy ewangelizacyjnej w naszej parafii. Dziękujemy Pani Izabeli Spyra za ogromny trud oraz za “wielkie” serce w pełnieniu tej posługi formacyjnej.

– wtorek, 19.06. – Nowenna do św. Anny – godz. 17.30. Zapraszamy! W tym dniu przypada 33 rocznica święceń kapłańskich Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, Ordynariusza diecezji sandomierskiej. Polecamy jego osobę naszym modlitwom.

– środa, 20.06. – godz. 19.00 ognisko na placu obok Oratorium św. Wojciecha dla dzieci, które złożyły skarbonki z jałmużną Wielkopostną 2018. Zapraszamy ich wraz z rodzicami i rodzeństwem.

– czwartek, 21.06. – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Od godz. 16.30 – spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Zapraszamy! Natomiast o godz. 19.00 ognisko na placu obok Oratorium św. Wojciecha na zakończenie roku pracy dla naszych zuchów ze Szczepu Brzask.

– piątek, 22.06. – Dyrekcje, nauczycieli, katechetów i uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie oraz z Zespołu Szkół w Zdziechowicach zapraszamy na Uroczystą Mszę świętą dziękczynną na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, która odbędzie się o godz. 8.00.

– sobota, 23.06. – o godz. 19.30, w kościele św. Anny, rozpoczniemy “Pielgrzymkę wdzięczności” wokół Zaklikowa. Trasa pielgrzymki przebiegać będzie następująco: ulica Anny Nagórskiej, Rozwadowska, Słoneczna, Krzywa /przejście przez tory/ i c.d. ulicy Krzywej, przejście przez Sandomierską w stronę tartaku, przejście przez most na Sannie, wędrówka między stawami, potem las, przejście przez tory, Belkowszczyzna, przejście przez ul. Lubelską, Zaśluzie, wędrówka przez “Molo”, Nadbrzeżna, Kościelna i Rynek Zaklikowski. Po przyjściu – ok. godz. 21.30. – będzie poczęstunek zorganizowany przez Gospodarzy, czyli mieszkańców Zaklikowa /dziękujemy serdecznie!/, wspólne śpiewanie pieśni religijnych i piosenek patriotycznych. Zakończenie pielgrzymki ok. godz. 22.30. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną podziękować: za rok szkolny, za rok akademicki, za rok intensywnej pracy w parafii oraz za niepodległą – od stu lat – naszą Ojczyznę – Polskę!

5. Informacja Wydziału Duszpasterstwa Diecezji sandomierskiej: W dniu 30 czerwca /sobota/ 2018 roku, w ruinach zamku Krzyżtopór w Ujeździe /ok. 5 km od Iwanisk/, o godz. 18.00 odbędzie się premiera “Oratorium o Męczennikach Sandomierskich”. Autorem libretto jest ks. Krzysztof Lechowicz, a muzykę skomponowali Piotr Pałka i Hubert Kowalski z Krakowa. Dla chętnych przygotowane są bezpłatne karty wstępu. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 19 czerwca 2018 roku w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

6. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny– u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Informacja Burmistrza Zaklikowa dotycząca odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Zaklików. W dniu 17 czerwca /niedziela/ od godz. 12.00 do 17.00 w remizie strażackiej w Zdziechowicach, w lokalu Koła Gospodyń Wiejskich, podpisywane będą aneksy do umów z mieszkańcami: Zdziechowice Pierwsze, Zdziechowice Drugie, Józefów, Karkówka, Nowe Baraki i Stare Baraki. Ceny Urządzeń podane w pierwotnej umowie nie ulegają zmianie. Szczegóły informacji znajdziemy w przedsionku kościoła św. Anny.

8. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy na widowisko pt. “Moralność Pani Dulskiej”, na podstawie tragifarsy Gabrieli Zapolskiej. Spektakl będzie zaprezentowany w dniu 19 czerwca /wtorek/ 2018 roku, o godz. 20.00 w sali widowiskowej GOK w Zaklikowie.

9. Informacja Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Stalowej Woli: Apelujemy o ostrożność i rozwagę przy podpisywaniu umów w systemie sprzedaży akwizycyjnej. Proszę uważać na firmy, których przedstawiciele przychodzą do Waszych domów, proponując niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon. Niektóre nieuczciwie sugerują, że są Waszym dotychczasowym dostawcą tych usług. W ten sposób możecie nieświadomie zerwać obecną umowę i ponieść dotkliwe straty finansowe. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Stowarzyszenie Aquila przygotowało projekt darmowej pomocy sądowej dla osób, które zostały wprowadzone w błąd przez nieuczciwych sprzedawców usług telekomunikacyjnych i energii. Więcej informacji znajdą Państwo na tablicy ogłoszeń oraz w Starostwie Powiatowym u Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

10. Komunikat Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: “Szanowni Rolnicy! Tylko do 15 czerwca i przez internet można było składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2018 rok oraz dokonywać zmiany we wniosku – bez narażania się na sankcje. Wniosek może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do dnia 10 lipca 2018 roku. Za każdy dzień roboczy, licząc od dnia 16 czerwca 2018 roku, stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności. Zachęcam zatem do terminowego składania wniosków.”

11. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Janowskiej od nr 51 – 64. Sprzątanie w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej, a w sobotę – z racji pielgrzymki – po uzgodnieniu z Panem Kościelnym.

12. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Janowskiej od nr 39 do 50 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowali: Ireneusz Blinowski, Teresa Blinowska, Małgorzata Chrząstowska, Anna Ciesielska, Renata Frączek, Agnieszka Matuska, Maja Matuska, Anna Zakościelna i Rafał Zakościelny, w sobotę natomiast: Ireneusz Blinowski, Teresa Blinowska, Renata Frączek, Agnieszka Matuska, Mateusz Matuska, Anna Zakościelna i Rafał Zakościelny. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa