«

»

Cze 09

Ogłoszenia duszpasterskie, X Niedziela zwykła, Rok B – 10.06.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
X Niedziela zwykła, Rok B – 10.06.2018.

1. Dzisiaj, druga niedziela miesiąca czerwca, składka w kopertach na remont kościoła św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc czerwiec. W maju złożyliśmy 183 koperty i przekazaliśmy na ten cel 19 przelewów bankowych na łączną sumę 11 050.00 oraz 100 USD / jedenastu tysięcy pięćdziesięciu złotych oraz sto dolarów amerykańskich/. Dziękujemy serdecznie za ofiarność. Obecnie prowadzone są intensywne prace konserwatorskie i malarskie we wnętrzu świątyni. W przyszłą niedzielę, przed każdą Mszą świętą, przedstawimy krótką relację multimedialną z dotychczasowych działań budowlanych i konserwatorskich.

2. W tygodniu, w dni powszednie z wyjątkiem wtorków, zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30, prowadzoną przez wiernych z naszej parafii. Intencja główna tej modlitwy: “O powstrzymanie laicyzacji społeczeństwa polskiego”. Jest to odpowiedź na apel Kół Żywego Różańca w Kościele w Polsce.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 11.06. – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

– wtorek, 12.06. – Nowenna do św. Anny – godz. 17.30. Zapraszamy! W tym dniu przypada 19 rocznica wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Sandomierzu. O godz. 19.00 będzie miało miejsce ognisko na placu obok Oratorium św. Wojciecha na zakończenie roku pracy dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– środa, 13.06. – liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy oraz 9-ta rocznica nominacji ks. dr. Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa sandomierskiego. Zachęcamy do modlitwy. O godz. 19.00 ognisko na placu obok Oratorium św. Wojciecha na zakończenie roku pracy dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

– czwartek, 14.06. – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 19.00 ognisko na placu obok Oratorium św. Wojciecha na zakończenie roku pracy dla harcerzy ze Szczepu “Brzask”.

– sobota, 16.06. – w katedrze w Sandomierzu, o godz. 11.00, będzie sprawowana Uroczysta Msza święta z okazji 200 – lecia Diecezji Sandomierskiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. W przyszłą niedzielę, w Antoniówce, będzie sprawowana Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Z tej racji nie będzie Mszy świętej w Karkówce. Gospodarze, czyli mieszkańcy Antoniówki, przygotowali wiele niespodzianek dla wszystkich uczestników tej uroczystości. Zapraszamy!

5. Zapraszamy także na “Pielgrzymkę wdzięczności” wokół Zaklikowa, która jest organizowana na prośbę wielu parafian z miasta Zaklików pragnących w ten sposób odwdzięczyć się mieszkańcom tych miejscowości, którzy tak gościnnie przyjmowali pątników podczas ubiegłorocznych Jubileuszowych Pierwszych Sobót Fatimskich. W dniu 23 czerwca /sobota/ rozpoczniemy pielgrzymowanie o godz. 19.30 w kościele św. Anny, potem wędrówka trasą ok. 6.1 km, przyjście na Rynek ok. 21.30. Poczęstunek i zakończenie pielgrzymowania ok. godz. 22.30. Zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian: dzieci i młodzież podziękują w ten sposób za zakończony rok szkolny 2017/2018, studenci za rok akademicki, a pozostali – za wszelkie dobro zrealizowane w parafii w minionych 10 miesiącach.

6. Prasa katolicka – Niedziela oraz Gość Niedzielny– u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła. W tygodniku Niedziela znajdziemy fotograficzną i tekstową relację z I Parafiady Rodzinnej w Zaklikowie, która miała miejsce dwa tygodnie temu. Zachęcamy do zapoznania się z opisem tego niedzielnego rodzinno-parafialnego świętowania.

7. Apel Burmistrza do mieszkańców Gminy Zaklików: “W związku z pogłębiającą się suszą i brakiem wody na ujęciu, Burmistrz Zaklikowa zwraca się z apelem do mieszkańców o rozważne korzystanie z wody z wodociągu gminnego. Wodę należy wykorzystywać tylko do celów socjalno-bytowych. Zabrania się używania wody do podlewania ogródków, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. Ograniczenia w korzystaniu z wody obowiązują do odwołania. Proszę o zrozumienie sytuacji i zastosowanie ograniczenia w korzystaniu z wody z wodociągu.”

8. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Janowskiej od nr 39 – 50. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

9. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Janowskiej od nr 28 do 38 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za ofiarę 60 zł na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowały: Barbara Musur, Helena Pawłowska, Ireneusz Pawłowski, Halina Rycerz, Teresa Zakościelna i Marcin Zakościelny, w sobotę natomiast: Barbara Musur, Ireneusz Pawłowski, Halina Rycerz, Teresa Zakościelna oraz Ewelina i Mateusz z Krakowa. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Marianna Czajka ze Zdziechowic – będzie sprawowanych o spokój jej duszy 7 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 2/ +Zofia Pęzioł z Zaklikowa – 6 Mszy świętych; 3/ +Lesław Winiarczyk z Zaklikowa – 4 Msze święte; 4/ +Sabina Husa ze Zdziechowic Pierwszych – 5 Mszy świętych; 5/ +Wacław Klimek – zamieszkały w Nisku – 2 Msze święte. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa