Ogień w Tatrach!

Schola dziecięca „Ignis” wraz z koleżankami i kolegami spoza niej spędziła 4 dni w Tatrach. Wycieczka była formą podziękowania dzieciom za całoroczne zaangażowanie w ubogacanie swym śpiewem coniedzielnych Mszy świętych dla dzieci oraz wielu innych uroczystości parafialnych i gminnych.

36 osobowa grupa pod opieką nauczycieli – ks. Kamila Dziurdzia, p. Izabeli Spyry, p. Sylwi Kapuścik, p. Teresy Marczewskiej i p. Anny Surdel zamieszkała w Ośrodku „Leśna Cisza” w Murzasichle koło Zakopanego.

Pierwszy dzień wycieczki (3 czerwca) związany był z wizytą w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie jego Rektor oraz jednocześnie Naczelny Kapelan Związku Harcerstwa Polskiego ks. hm. Wojciech Jurkowski opowiedział nam o tym wyjątkowym miejscu i historii objawień fatimskich. Po Mszy świętej i zwiedzeniu Sanktuarium wyruszyliśmy w kierunku „Wielkiej Krokwi”. Każdy miał okazję wjechać kolejką krzesełkową na szczyt skoczni i poczuć się przez chwilę niczym Kamil Stoch. Na zakończenie dnia odbyły się wspólne gry i zabawy na terenie Ośrodka. Do dyspozycji był mini park linowy, boisko do siatkówki i piłki nożnej, badminton, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki czy też ścianka wspinaczkowa.

Drugi dzień wypoczynku przebiegł pod znakiem wypoczynku na Termach Chochołowskich – wyjątkowe baseny termalne przyniosły wiele atrakcji. Wieczorem odbyło się prawdziwe góralskie ognisko!

We wtorek ruszyliśmy w kierunku Doliny Kościeliskiej – najpiękniejszej w Tatrach, liczącej ponad 8 kilometrów. Podczas wędrówki była okazja do spróbowania wprost z bacówki świeżych oscypków. Po odpoczynku w Schronisku na Hali Ornak skierowaliśmy się w drogę powrotną. Dzień zakończyła ponowna, tym razem wieczorna wizyta w Termach Chochołowskich.

Ostatni dzień wyjazdu związany był z wjazdem na Gubałówkę. Dotarliśmy tam kolejką krzesełkową z Polany Szymoszkowej. Na górze była okazja do zjazdów zjeżdżalnią grawitacyjną oraz podziwiania panoramy Tatr. Po powrocie na „niziny” udaliśmy się na Krupówki – piękny zakopiański deptak. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie, którego wystawy stałe ukazują budownictwo i tradycje góralskie oraz tutejszą faunę i florę. Następnie przyszedł czas na spacer po Krupówkach i zakup pamiątek.

Wyjazd bardzo udany! Schola Dziecięca „Ignis” zobaczyła kolejne polskie pasmo górskie – po wizycie w Pieninach i Gorcach (czerwiec 2016), Bieszczadach (czerwiec 2017), teraz Tatry! Jak widać, schola wspina się coraz wyżej, nie tylko pod kątem muzycznym!

Składamy podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii w Zaklikowie za pokrycie kosztów transportu.