«

»

Cze 02

Ogłoszenia duszpasterskie, IX Niedziela zwykła, Rok B – 03.06.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IX Niedziela zwykła, Rok B – 03.06.2018.

1. W miniony piątek i sobotę, ponad 40 – osobowa reprezentacja harcerska naszego Szczepu, wraz z instruktorami, uczestniczyła w Woli Rzeczyckiej w 2-dniowym VI Diecezjalnym Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej, połączonym z Diecezjalnym Zakończeniem Roku Harcerskiego 2017/2018 oraz z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej społeczności parafialnej oraz gratulujemy zdobycia festiwalowych wyróżnień i nagród.

2. Wczoraj – na zakończenie “Białego tygodnia” – odbyła się pielgrzymka dziękczynna dzieci I-komunijnych i ich bliskich, wraz z katechetami p. Izabelą i ks. Kamilem – razem 154 osoby – do Krakowa (Sanktuarium św. Jana Pawła II, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Wawel i Starówka). Spotkania modlitewne w miejscach uświęconych przez św. Faustynę i św. Jana Pawła II oraz zwiedzanie Wawelu i krakowskiej Starówki były dla wszystkich pielgrzymów głębokim i dziękczynnym przeżyciem. Fotorelację z tej pielgrzymki znajdziemy na stronie www naszej parafii. Organizatorom dziękujemy za podjęty trud. W tym miejscu pragniemy poinformować, że w roku 2019 Rocznica I Komunii świętej odbędzie 5 maja, a Uroczystość I Komunii świętej tydzień później tj. 12 maja. Natomiast w roku 2020 z tej racji, że w I niedzielę maja wypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski / 3 maja/ – Rocznica odbędzie się 10 maja, zaś I Komunia święta w trzecią niedzielę, tj. 17 maja 2020 roku. Informacje te podajemy z dużym wyprzedzeniem czasowym, mając na uwadze organizację tych Uroczystości.

3. Dzisiaj, o godz. 7.00, grupa 36 dzieci ze Scholi Dziecięcej “Ignis” wraz z Opiekunami, a także z koleżankami i kolegami ze Szkół Podstawowych, a pod przewodnictwem Ks. Kamila i P. Izy Spyra, wyruszyła na 4 – dniową wycieczkę w Tatry, do Murzasichle koło Zakopanego. Wszystkim uczestnikom tej wyprawy życzymy radosnego i aktywnego wypoczynku!

4. Również dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam po każdej Mszy świętej poprzez ofiarę złożoną do puszek. W maju przekazaliśmy na ten cel 530 złotych. Bóg zapłać! Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00, natomiast o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

5. Od jutra, w dni powszednie z wyjątkiem wtorków oraz z wyjątkiem niedziel zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30. Intencja główna tej modlitwy: “O powstrzymanie laicyzacji społeczeństwa polskiego”. Jest to odpowiedź na apel Kół Żywego Różańca w Kościele w Polsce.

6. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 05.06. – liturgiczne wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Nowenna do św. Anny – godz. 17.30. Zapraszamy!

– środa, 06.06. – o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza święta w przededniu 37 rocznicy święceń kapłańskich Księdza Proboszcza. Eucharystii koncelebrowanej przez około 20 kapłanów-kolegów z rocznika święceń będą przewodniczyli biskupi: Ks. Biskup Jan Ozga, Ordynariusz diecezji Doume-Abong Bang w Kamerunie oraz Ksiądz Biskup Marian Rojek, Ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– czwartek, 07.06. – Pierwszy czwartek miesiąca i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków, ziół i kwiatów po Mszy świętej o godz. 18.00.

– piątek, 08.06. – liturgiczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte: 7.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– sobota, 09.06. – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na remont kościoła św. Trójcy. Obecnie prowadzone są intensywne prace konserwatorskie i malarskie we wnętrzu świątyni. Bóg zapłać z dotychczasowe systematyczne wsparcie finansowe.

8. Za niecałe trzy tygodnie, a dokładnie 23 czerwca /sobota/ będzie miała miejsce “Pielgrzymka wdzięczności” wokół Zaklikowa. Trasa pielgrzymki: początek w kościele św. Anny, potem ulicami Anny Nagórskiej, Rozwadowska, Słoneczna, Krzywa /przejście przez tory/ i c.d. ulicy Krzywej, przejście przez Sandomierską w stronę tartaku, przejście przez most na Sannie, wędrówka między stawami, potem las, przejście przez tory, Belkowszczyzna, przejście przez ul. Lubelską, Zaśluzie, przejście przez “Molo”, Nadbrzeżna, Kościelna i zakończenie przy “stole chleba powszedniego” na Rynku Zaklikowskim. Długość trasy /wymierzona/ ok. 6.1 km. Początek pielgrzymki o godz. 19.30 – przyjście na Rynek ok. 21.30, poczęstunek i zakończenie ok. godz. 22.30. Pielgrzymka wdzięczności” jest organizowana na prośbę wielu parafian z miasta Zaklikowa, którzy pragną w ten sposób odwdzięczyć się mieszkańcom tych miejscowości, którzy w ubiegłym roku, w sześciu miejscach, tak gościnnie przyjmowali wielu pątników podczas Pierwszych Sobót Fatimskich. Zapraszamy do uczestnictwa!

9. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Arka oraz gratisowo WPiS – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

10. Zarząd Koła nr 10 Polskiego Związku Wędkarskiego w Zaklikowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież, w wieku od 5 do 16 lat, do udziału w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka. Dla wszystkich uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zawody odbędą się na zalewie w Zaklikowie. Zbiórka uczestników wraz z Opiekunami 9 czerwca /sobota/ 2018 roku o godz. 8.00, na parkingu przy Molo. Więcej informacji o tych zawodach znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

11. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Janowskiej od nr 28 – 38. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

12. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Janowskiej od nr 15 do 26 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu i za ofiarę 140 zł na kwiaty i środki czystości. W poniedziałek pracowały: Anna Lipińska, Halina Rycerz, Leokadia Wróblewska oraz Zofia Zakościelna, w sobotę natomiast: Aleksandra Chmielnicka, Anna Lipińska, Halina Rycerz, Leokadia Wróblewska oraz Małgorzata Wróblewska. Swój dar na kwiaty i środki czystości złożyła także Alicja Mistrzyk. Bóg zapłać!

– dziękujemy wszystkim, którzy z radością włączyli się w przygotowanie Pierwszej Parafiady Rodzinnej – Zaklików 2018. Podziękowania składamy zuchom, harcerzom, ich instruktorom i ks. Kamilowi, scholi Ignis i Pani Izabeli Spyra, Siostrom zakonnym Józefitkom z Radnej Góry oraz Siostrom Opatrzności Bożej z Ireny, młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służbie Ołtarza i ich Opiekunowi, Ks. Tomkowi, scholi Cantate Deo i Pani Agnieszce Krawczyk, chórowi Gloria i Panu Dyrygentowi Stanisławowi Długoszowi. Mówimy staropolskie “Bóg zapłać!” Państwu Agnieszce i Zenonowi Pąk za przekazanie wielu produktów z piekarni “Złoty kłos” w Lipie, a Państwu Annie i Radomirowi Strug dziękujemy za przygotowanie najmłodszym ogromnej “frajdy emocjonalnej” w postaci darmowego udostępnienia i obsługi profesjonalnej ścianki wspinaczkowej. Panu Markowi Tokarczyk dziękujęmy za ofiarną pracę przy “najcieplejszym zakątku” Parafiady, czyli przy ogromnym grillu, wypożyczonym gratisowo przez Pana Grzegorza Pelc z Karczmy Pasadena. Z serca dziękujemy Pani Małgorzacie Kulpa i Sołectwu Karkówka za pozytywną odpowiedź na naszą prośbę i za przygotowanie pięknej prezentacji artystyczno – kulinarnej tej społeczności. “Karkówka w kapuście” uradowała wielu uczestników Parafiady. Bóg zapłać za ogrom włożonej pracy. Podziękowania składamy Służbie Zdrowia za zorganizowanie punktu medycznego. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę dzieci i młodzieży wraz z ich Opiekunami z Zespołu Szkół w Chwałowicach – za przybycie i zaprezentowanie nam radosnych i pięknych treści w przedstawionych spektaklach. W naszej wdzięczności nie zapominamy o przedstawicielach Rady Parafialnej organizującej “Uśmiech szczęścia” oraz o Darczyńach i Ofiarodawcach, którzy prosili o anonimowość. Szczegółowe sprawozdanie “tekstowo-fotograficzne” z I Parafiady Rodzinnej w Zaklikowie znajdziemy na stronie naszej parafii www.parafiazaklikow.pl Z serca dziękujemy Ks. Kamilowi za prowadzenie na bieżąco Internetowej strony parafialnej oraz strony 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa