Zaklików silny rodzinami! I Parafiada Rodzinna 2018

Tegoroczna uroczystość odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej zainaugurowała I Parafiadę Rodzinną! Od tego roku to wyjątkowe spotkanie rodzinne będzie przedłużeniem świętowania dorocznego parafialnego odpustu.

Wspólne spotkanie parafian – od najmłodszych po najstarszych – rozpoczęło się o godz. 15.00 na stadionie sportowym „Sanny Zaklików”. Na początku odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie ks. proboszcz Michał Mierzwa, pomysłodawca Parafiady, oficjalnie otworzył jej pierwszą edycję.

Parafiada to spotkanie rodziny – a więc parafian i wszystkich, którzy chcą wziąć w nim udział.  Zaproszony został do każdy! Jednocześnie to okazja do pokazania różnorodności wspólnot, istniejących przy naszej parafii – od dzieci, poprzez młodzież aż po dorosłych i seniorów. Jej pierwsza edycja pokazała wielką grupę bezinteresownych ludzi w różnym wieku, dzięki którym mogła się odbyć. Bezinteresowność właśnie pokazuje wielkość człowieka!

„Zuchy na wesoło i gromadnie! – śpiewy i pląsy na głównej scenie w wykonaniu naszych zuchów z 15 Gromady Zuchowej „Łowcy Przygód” i 25 Gromady Zuchowej „Poszukiwacze Skarbów” rozpoczęły wspólną zabawę. Następnie Schola Dziecięca „Ignis” rozpalała „Boży ogień”. Siostry św. Józefa z Radnej Góry “dobrze wszystkim radziły”, zapraszając dzieci i młodzież do wspólnej zabawy!

Niewątpliwą atrakcją był lot balonem na wysokość kilkudziesięciu metrów oraz możliwość wypróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Siostry Opatrzności Bożej z Ireny przypomniały, że Opatrzność Boża czuwa nad wszystkimi!
Między czasie Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży porwała wszystkich w rytm “belgijki” i innych tańców integracyjnych.

Zmęczeni tańcem mogli posilić się przy ministranckim grillu, stoiskach z napojami i lodami oraz skosztować ciast i smakołyków, przygotowanych przez młodzież i seniorów, a następnie „dać się pomalować” przez młodzież z KSM-u. Było też stoisko z sołectwa Karkówka z karkówką w kapuście i domowym jadłem.

Bardzo dużą popularnością cieszył się „Uśmiech Szczęścia”, przygotowany przez Radę Parafialną.

Gość Parafiady – Zespół taneczno – teatralny z Chwałowic zaprezentował piękne tańce i spektakl o początkach polskiego chrześcijaństwa. 

Pod wieczór nastąpił finał “Uśmiechu szczęścia” z losowaniem nagród głównych – emocje sięgały zenitu!

Następnie na scenie głównej wystąpiła Schola „Cantate Deo” z bogatym profesjonalnym repertuarem (m.in. z utworami Piotra Rubika).

Jestem, pamiętam, czuwam!” – około godziny 21.00 w łączności z Jasną Górą przy pomocy Chóru „Gloria” oddaliśmy cześć Matce Bożej.

Przyszedł długo oczekiwany moment pokazu sztucznych ogni oraz wypuszczenia 30 świecących lampionów do nieba! Do zobaczenia za rok!

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska