Maj 26

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok B – 27.05.2018.

Uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok B – 27.05.2018.

1. Dzisiaj, w liturgiczną Uroczystość Najświętszej Trójcy, przeżywamy w naszej parafii trzy wydarzenia duszpasterskie: 1 – grupa 64 dzieci z klas 3 Szkół Podstawowych podczas Mszy świętej w plenerze na Radnej Górze o godz. 9.00 przeżywa uroczystość I Komunii Świętej; 2 – suma odpustowa w kościele św. Anny pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sandomierskiej, ks. dra Tomasza Cubera o godz. 12.00; 3 – Pierwsza Parafiada Rodzinna na stadionie Sanny Zaklików od godz. 15.00. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– od poniedziałku do czwartku włącznie – nabożeństwo majowe w kościele św. Anny o godz. 17.30. Zapraszamy! Natomiast w kaplicy pw. św. Józefa na Radnej Górze (z wyjątkiem czwartkowej uroczystości Bożego Ciała) dzieci I – Komunijne wraz z bliskimi przeżywać będą swój Biały Tydzień (godz. 17.30 – nabożeństwo majowe, godz. 18.00 – Msza święta). Zwieńczeniem tego czasu będzie sobotnia pielgrzymka dziękczynna dzieci i ich bliskich wraz z katechetami – p. Izabelą i ks. Kamilem (łącznie ponad 150 osób) do Krakowa (Sanktuarium św. Jana Pawła II, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Wawel i Starówka).

– wtorek, 29.05. – liturgiczne wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

– czwartek, 31.05. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Na Rynku Zaklikowa o godz. 12.00 będzie sprawowana główna Msza święta. Po niej udamy się procesyjnie do czterech ołtarzy i tam wyśpiewamy naszą wdzięczność Bogu, który “zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”. Dzieci pierwszokomunijne oraz pozostałe dzieci z parafii zapraszamy do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.

– piątek, 01.06. – liturgiczne wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca czerwca. Spowiedź od godz. 6.30 rano oraz od godz. 17.00 po południu. Nabożeństwo do NSP Jezusa po Mszy świętej wieczornej. W tym dniu ponad 40 – osobowa reprezentacja harcerska naszego Szczepu wraz z instruktorami udaje się do Woli Rzeczyckiej na 2-dniowy VI Diecezjalny Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej, połączony z Diecezjalnym Zakończeniem Roku Harcerskiego 2017/2018 oraz z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wyjazd w piątek o godz.16.00 z przystanku przy Rynku, powrót w sobotę około godz. 19.00.

– sobota, 02.06. – liturgiczne wspomnienie błogosławionych męczenników z Sandomierza, Sadoka i Towarzyszy. Jest to Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam po każdej Mszy świętej poprzez ofiarę złożoną do puszek.

4. Organizujemy wyjazd autokarowy dla dorosłych i młodzieży na koncert “Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Boże Ciało (czwartek, 31 maja) o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Wyjazd z przystanku przy Rynku w Zaklikowie o godz. 17.00, powrót około północy. Koszt transportu – 20 zł. Prosimy, aby osoby niepełnoletnie odebrały w zakrystii zgody do podpisania przez rodziców. Zapisy do dziś – po Mszach świętych.

5. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

6. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Janowskiej od nr 15 – 26. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

7. Pani Karolina Krawczyk serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację i wsparcie koncertu charytatywnego VIII Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej w dniu 6 maja br. oraz za przekazaną kwotę ze zbiórki pieniężnej w wysokości 1341 złotych. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Janowskiej od nr 2 do 14 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu. W poniedziałek pracowali: Sylwia Dęga, Alicja Pełka, Małgorzata Sapińska, Barbara Zakościelna, Katarzyna Zakościelna i Małgorzata Zakościelna,w sobotę natomiast: Sylwia Dęga, Aneta Michalczak, Paulina Michalczak, Zbigniew Michalczak, Alicja Pełka, Małgorzata Sapińska, Katarzyna Zakościelna i Małgorzata Zakościelna. Dziękujemy za ofiarę 140 zł na kwiaty i środki czystości. Bóg zapłać!

– dziękujemy wolontariuszom, którzy tak ochoczo i z radością włączyli się w przygotowanie Pierwszej Parafiady Rodzinnej – Zaklików 2018. Szczegółowo podziękujemy im w przyszłą niedzielę.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: 1/ +Tadeusz Mazurek z Józefowa – będą sprawowane o spokój jego duszy 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…