Rocznica w plenerze!

Maj to miesiąc, kiedy tradycyjnie dzieci przeżywają uroczystość I Komunii Świętej oraz Rocznicę tego ważnego wydarzenia. W tym roku w naszej parafii rocznicowe dziękczynienie za dar Eucharystii odbyło się w wyjątkowym miejscu. W związku z remontem parafialnej świątyni 60 dzieci klas 4 Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i krewnymi uczestniczyło w uroczystej Mszy świętej w plenerze na placu przy klasztorze sióstr Józefitek w Radnej Górze.

Ta wyjątkowa Eucharystia odbyła się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 9.00. Dzieci zaangażowały się w przygotowanie oprawy całej liturgii. Ich radosny śpiew , przygotowany przez katechetkę p. Izabelę Spyrę, wypełnił całą okolicę!

W okolicznościowym kazaniu ks. proboszcz Michał Mierzwa podziękował dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w zarówno duchowe przeżycie tego roku i dnia Rocznicy, jak i żywe uczestnictwo w życiu parafii. Warto podkreślić, że niemalże wszystkie dzieci należą do grup duszpasterskich – zuchów, ministrantów i Scholi Dziecięcej „Ignis”!

Po tej wyjątkowej Mszy świętej przyszedł czas na drugą część dziękczynienia – wspólny piknik przy ognisku i grillu. Na początku wszyscy podzielili się bochenkiem chleba, przyniesionym do ołtarza w procesji z darami, a następnie rozpoczęło się pieczenie kiełbasek i innych smakołyków.

Jako duszpasterze składamy podziękowania za zaangażowanie się w organizację tego wyjątkowego dnia: rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie placu, ołtarza i dekoracji kwiatowej; siostrom Józefitkom za gościnę i pomoc w organizacji i przebiegu uroczystości; Gminnemu Ośrodkowy Kultury w Zaklikowie za użyczenie sprzętu nagłaśniającego; strażakom z OSP Zdziechowice za wykoszenie placu pod parking; strażakom z OSP Zaklików za pomoc przy kierowaniu ruchem samochodowym oraz zaangażowanie w trakcie pikniku, Piekarni „Złoty Kłos” z Lipy za zapewnienie pieczywa na piknik, p. Izabeli Spyrze za przygotowanie strony muzycznej oraz p. Sylwii Janiszewskiej za dokumentację fotograficzną.

Ten wyjątkowy słoneczny dzień z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo!

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska