«

»

Maj 19

Ogłoszenia duszpasterskie, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Rok B – 20.05.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Rok B – 20.05.2018.

1. Dzisiaj liturgiczna Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. Grupa 60 dzieci z klas 4 Szkół Podstawowych podczas Mszy świętej w plenerze na Radnej Górze o godz. 9.00 przeżywa Rocznicę I Komunii Świętej.

2. Również dzisiaj, po Mszach świętych, zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe – zapraszamy!

– od poniedziałku do czwartku włącznie – przygotowanie do uroczystości I Komunii Świętej dla grupy 64 dzieci – próby liturgiczno-muzyczne na Radnej Górze od godz. 17.30 do 19.00.

– poniedziałek, 21.05. – liturgiczne święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła zwane tradycyjnie drugim dniem Zielonych Świątek. Msze święte o godz. 7.00 i o 18.00.

– czwartek, 24.05. – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to Dzień modlitw w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa, a także Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

– piątek, 25.05. – spowiedź dla dzieci przed I Komunią świętą oraz dla ich Rodziców i krewnych w kościele św. Anny od godz. 15.00 do godz. 17.30.

– sobota, 26.05. – liturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Jest to także Dzień Matki – pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach.

4. W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres Komunii wielkanocnej. W tym dniu będziemy przeżywali trzy wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii:

– Uroczystość I Komunii świętej: Radna Góra, Msza święta w plenerze o godz. 9.00;

– o godz. 12.00 w kościele św. Anny suma odpustowa w Uroczystość Świętej Trójcy. Eucharystię będzie sprawował i wygłosi Słowo Boże ks. dr Tomasz Cuber, Dyrektor Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sandomierskiej;

– od godz. 15.00 do 21.30 na stadionie Sanny Zaklików – Pierwsza Parafiada Rodzinna – Zaklików 2018. Szczegółowy program całościowy Parafiady jest zamieszczony w przedsionku kościoła na dwóch rodzajach plakatów – jeden plakat zawiera program kulturalno – rozrywkowy, który będzie realizowany na scenie i wokół niej, zaś drugi program, sportowo – rekreacyjny dominował będzie na płycie boiska sportowego. Na stronie Internetowej naszej parafii znajdziemy “detale” dotyczące tego spotkania rodzinno – parafialnego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i do dzielenia się radością bycia chrześcijaninem!

5. Organizujemy wyjazd autokarowy dla dorosłych i młodzieży na koncert “Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się w Boże Ciało (czwartek, 31 maja) o godz. 19.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Wyjazd z przystanku przy Rynku w Zaklikowie o godz. 17.00, powrót około północy. Koszt transportu – 20 zł. Zapisy w zakrystii i u katechetów do przyszłej niedzieli 27 maja.

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Do sprzątania kościoła św. Anny zapraszamy mieszkańców ulicy Janowskiej od nr 2 – 14. Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

8. Podziękowania:

– rodzicom dzieci klas III z Zaklikowa i ze Zdziechowic, a także i dzieciom, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu. W poniedziałek pracowali przedstawiciele klasy III C z Zaklikowa: Agnieszka Dziuba, Iwona Głuchowska, Julia Głuchowska, Magdalena Herbert, Bartosz Mierzwiński, Izabela Miś, Monika Miś, Wioletta Mochol, Szymon Olszowy, Wioleta Olszowy, Jakub Pataraniak, Renata Pataraniak, Szymon Ryba, Wanda Ryba, Dominika Sekulska, Edyta Sekulska, Dawid Sołtys, Marta Sołtys, Agnieszka Sulowska, Małgorzata Surowiec, Nadia Surowiec, Bartosz Wojniak i Joanna Wojniak. Dziękujemy za ofiarę 235 zł na kwiaty i środki czystości. W sobotę pracowała klasa III ze Zdziechowic: Beata Dołęgowska, Oliwia Dołęgowska, Dawid Łyszczarz, Kamil Łyszczarz, Renata Łyszczarz, Justyna Małagocka, Krystian Małagocki, Anna Tofil i Paulina Wrotkowska. Bóg zapłać!

– wolontariuszom oraz Strażakom z Zaklikowa dziękujemy za przeniesienie ławek i przygotowanie wnętrza kościoła św. Trójcy do kolejnego etapu prac malarskich. Wczoraj wytrwale i z radością pracowali: Mateusz Bednarski, Wiesław Bzymek, Eugeniusz Kuznecki, Marian Mendyk, Krzysztof Muszyński, Benedykt Stachyra, Tomasz Stachyra i Krzysztof Woźniak. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Bogdan Kwiatkowski ze Zdziechowic – będzie sprawowana o spokój jego duszy 1 Msza święta od uczestników pogrzebu; 2/ +Teresa Marta Słapczyńska z Zaklikowa – 2 Msze święte; 3/ +Janina Kantor – zamieszkała ostatnio pod Warszawą – 4 Msze święte; 4/ +Zdzisław Bogusławski – zamieszkały w Warszawie – 1 Msza święta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa