«

»

Maj 12

Ogłoszenia duszpasterskie, VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Rok B – 13.05.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VII Niedziela Wielkanocna, Rok B
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13.05.2018.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Decyzją Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, od 2004 roku w Polsce, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiono na VII Niedzielę Wielkanocną.

2. Również dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego św. Trójcy. Ofiary takie można składać przez cały miesiąc maj. Bóg zapłać za wszelki dar!

3. Także dzisiaj Organizatorzy VIII Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej zapraszają do GOK na godz. 16.00, na koncert finalistów tej Edycji oraz na gościnny występ finalistów Edycji VII, którzy reprezentowali Zaklików w Peterbourough w Wielkiej Brytanii w dniach 05-07 maja br. Koncert jest koncertem charytatywnym na rzecz Karoliny Krawczyk, mieszkanki Zdziechowic, która kilka lat temu została poszkodowana w wypadku samochodowym, a w październiku roku ubiegłego była jedną z ofiar nożownika w Galerii VIVO w Stalowej Woli.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy!

– poniedziałek, 14.05. – liturgiczne święto św. Macieja Apostoła,

– środa, 16.05. – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Przygotowanie do uroczystości Rocznicy I Komunii Świętej – próba liturgiczna i muzyczna w Radnej Górze, godz. 17.30-19.00,

– czwartek, 17.05. – ciąg dalszy przygotowań do uroczystości Rocznicy I Komunii Świętej – próba liturgiczna i muzyczna w Radnej Górze, godz. 17.30-19.00,

– piątek, 18.05.spowiedź dla dzieci przed Rocznicą I Komunii świętej oraz dla ich Rodziców i krewnych w kościele św. Anny od godz. 16.00 do godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę, 20 maja, odbędzie się Rocznica I Komunii świętej. Uroczysta Msza święta będzie sprawowana na Radnej Górze, w plenerze, o godz. 9.00.

6. Również w przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 27 maja, będziemy przeżywali trzy wydarzenia duszpasterskie w naszej parafii: 1/ – o godz. 9.00 będzie I Komunia święta na Radnej Górze; 2/ – o godz. 12.00 w kościele św. Anny suma odpustowa w Uroczystość Świętej Trójcy; 3/ – od godz. 15.00 do 22.00 na stadionie Sanny Zaklików – Pierwsza Parafiada Rodzinna – Zaklików 2018. Będzie to “wspólne dzieło” dzieci, młodzieży i dorosłych według programu już opracowanego. Niemniej jednak wszystkich chętnych, mających pomysły i propozycje ubogacenia parafialnego świętowania, prosimy o kontakt w zakrystii dzisiaj po Mszach świętych lub w nadchodzącym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach jej funkcjonowania.

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Podobnie jak w minionym tygodniu, zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny Rodziców dzieci I-komunijnych według następującego porządku. W poniedziałek /jutro/ po Mszy świętej wieczornej prosimy Rodziców dzieci z klasy III C z Zaklikowa, w sobotę natomiast – także po Mszy świętej wieczornej – oczekujemy na Rodziców dzieci klasy III ze Zdziechowic.

10. Podziękowania:

– rodzicom dzieci klas III z Zaklikowa, a także i dzieciom, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu. W poniedziałek pracowali przedstawiciele klasy III A: Alma Gierak, Monika Gierak, Justyna Grela, Weronika Grela, Gabriel Kościk, Lena Kościk, Małgorzata Łazarz, Magdalena Pankowska, Joanna Płaza, Maja Płaza, Beata Rybińska, Beata Sawa, Mikołaj Sawa, Gabriela Todys, Teresa Todys, Anna Tyzak, Karolina Tyzak, Lucyna Tyzak i Marzena Zakościelna. Dziękujemy za ofiarę 50 zł na kwiaty i środki czystości. W sobotę pracowała klasa III B: Barbara Bryk, Daria Bryk, Aneta Dziekanowska, Zbigniew Dziekanowski, Dominika Jaśkiewicz, Dorota Jaśkiewicz, Aneta Karcz, Amelia Małek, Monika Małek, Dariusz Mróz, Wojciech Mróz, Patrycja Paleń, Weronika Paleń, Monika Sulowska, Patrycja Sulowska i Izabela Zmysłowska. Dziękujemy za ofiarę 200 złotych na kwiaty i środki czystości. Do tej ofiary swój dar dołączyła Marta Chrzanowska. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: 1/ +Czesław Flis ze Zdziechowic – będą sprawowane o spokój jego duszy 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa