«

»

Maj 06

Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela Wielkanocna, Rok B – 06.05.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela Wielkanocna, Rok B – 06.05.2018.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca maja – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy!

– poniedziałek, 07.05. – Dni krzyżowe: intencja – modlitwa o dobre urodzaje. 1. Antoniówka – Msza święta w kaplicy św. Antoniego o godz. 19.00, a po niej procesja pod krzyż naprzeciwko mieszkania P. Sołtysa /długość trasy ok. 1,5 km/. 2. Karkówka – Msza święta o godz. 19.00 w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego – procesja pod krzyż /trasa ok. 0.6 km/.

– wtorek, 08.05. – Liturgiczna Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. W naszej parafii drugi dzień Dni krzyżowych: intencja – modlitwa o uświęcenie pracy ludzkiej. 1. Irena – Msza święta o godz. 19.00 w kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej, a potem procesja pod krzyż w kierunku Zaklikowa /trasa ok. 0.6 km/. 2. Łysaków Kolonia – Msza święta o godz. 19.00 pod Pomnikiem pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej i procesja pod krzyż /trasa ok. 0.8 km/.

– środa, 09.05. – Dni krzyżowe: intencja – modlitwa za głodujących. 1. Baraki Stare – Msza święta w o godz. 19.00 pod Remizą OSP i procesja pod krzyż w kierunku Radnej Góry / trasa 0.7 km/ Zapraszamy na modlitwę w tym miejscu mieszkańców Baraków Nowych i Józefowa. 2. Zaklików – Msza święta o godz. 19.00 pod krzyżem przy ulicy Kwiatowej /przy domu Państwa Wołoszyn/ i procesja ulicami: Ptasią, Akacjową, W. Słubickiego, Krzywą, Sandomierską, Okólną i zakończenie pod krzyżem przy ul. Kościelnej /trasa ok 1.4 km/.

– czwartek, 10.05. – Święto Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesione jest na stałe na VII Niedzielę Wielkanocną.

– piątek, 11.05. – podczas nabożeństwa majowego rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc maj. W kwietniu złożyliśmy 184 koperty i przekazaliśmy na ten cel 21 przelewów bankowych na łączną sumę 11 970.00 / jedenastu tysięcy dziewięciuset siedemdziesięciu złotych/. Dziękujemy serdecznie za ofiarność. Bóg zapłać!

4. Również w przyszłą niedzielę, Organizatorzy VIII Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej zapraszają do GOK na godz. 16.00, na koncert finalistów tej edycji oraz na gościnny występ finalistów Edycji VII, którzy reprezentują Zaklików w Peterbourough w Wielkiej Brytanii w dniach 05-07 maja. Koncert jest koncertem charytatywnym na rzecz Karoliny Krawczyk, mieszkanki Zdziechowic, która kilka lata temu została poszkodowana w wypadku samochodowym, a w październiku roku ubiegłego była jedną z ofiar nożownika z Galerii Vivo w Stalowej Woli.

5. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

6. Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie: “Szanowni rolnicy! 15 maja mija podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie za rok 2018. Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1% za każdy dzień opóźnienia. Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji. Prosimy nie czekać ze złożeniem wniosku do ostatniego dnia naboru.”

7. Automobil Klub Stalowa Wola zaprasza na I rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, która odbędzie się w dniach 10 – 13 maja 2018 roku w Stalowej Woli. Szczegóły znajdziemy na plakacie umieszczonym na tablicy ogłoszeń.

8. Kontynuując owocną praktykę roku ubiegłego, zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny Rodziców dzieci I-komunijnych według następującego porządku. W poniedziałek /jutro/ po Mszy świętej wieczornej prosimy Rodziców dzieci z klasy III A z Zaklikowa, w sobotę natomiast – także po Mszy świętej wieczornej – oczekujemy na Rodziców dzieci klasy III B, również z Zaklikowa.

9. Podziękowania:

– Firmie REG-ARM s.c. Marian, Marcin Dziechciarski, która już od ponad 30 lat działa w naszej społeczności, dziękujemy za bezinteresowne wykonanie prac związanych z uruchomieniem i adaptacją – dla potrzeb Oratorium św. Wojciecha – głównej bramy wjazdowej na teren posesji parafialnej od ul. Lubelskiej. Został już zrealizowany etap wstępny wielokierunkowych działań, które zaowocują funkcjonalnością wjazdu i zwiększeniem bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży przybywającej na spotkania do Oratorium św. Wojciecha i – w niedalekiej przyszłości – na przyległy teren rekreacyjno – sportowy obiektu. Z radością informujemy, że Firma REG-ARM podjęła się sfinansowania i wykonania profesjonalnego ogrodzenia wokół realizowanego przez parafię /bez żadnego wsparcia zewnętrznego/ “Mini-Orlika” przy Oratorium św. Wojciecha. Dyrekcja Firmy prosiła Księdza Proboszcza o anonimowość, ale nie można nie zauważyć tylu ludzi dobrej woli i ich wielkiego zaangażowania dla dobra wspólnoty parafialnej. Wczoraj pracowali z poświęceniem: Marian Dziechciarski, Marcin Dziechciarski, Grzegorz Ciesielski, Andrzeja Partyka z Węglina, Damian Zakościelny i Rafał Zakościelny. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Zamkowej od numeru 21 do końca numeracji tej ulicy dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną (290 zł!) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Beata Bryczek, Weronika Bryczek, Beata Kowalczyk, Krzysztof Kowalczyk, Aleksandra Odrzywolska, Ewa Odrzywolska, Alina Pankowska, Jolanta Stryjecka, Ewa Syroka – Jędrzejowska, Elżbieta Ziółkowska; w sobotą natomiast: Beata Bryczek, Weronika Bryczek, Małgorzata Ćwiacz, Aleksandra Odrzywolska, Grzegorz Odrzywolski, Alina Pankowska, Jolanta Stryjecka, Ewa Syroka – Jędrzejowska, Bronisława Toczyska, Elżbieta Ziółkowska. Do ofiary na kwiaty i środki czystości dołączyli swój dar: Barbara Bałata, Krystyna Ciesielska, Krzysztof Głuchowski, Krystyna Syroka, Helena Życzyńska i Andrzej Żyłko. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa