«

»

Kwi 28

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkanocna, Rok B – 29.04.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela Wielkanocna, Rok B – 29.04.2018.

1. Dzisiaj Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

2. Również dzisiaj – Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 01.05. – rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały miesiąc maj, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30, będziemy wyśpiewywali chwałę Maryi każdego dnia na inną melodię litanijną, a w każdy czwartek uczcimy Matkę Boga i naszą Matkę litanią śpiewaną w języku łacińskim. Zapraszamy więc wszystkich! Dzieci uczestniczące w majówce będą otrzymywały obrazki, które po wklejeniu w odpowiednim miejscu utworzą piękna laurkę dla Mamy – Maryi. Przed każdą majówką będzie prowadzona nauka śpiewu nowych melodii litanii oraz pieśni maryjnych, dlatego prosimy o przybycie od 5 do 7 minut wcześniej.

– środa, 02.05. – liturgiczne wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła

– czwartek, 03.05. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz święto Konstytucji 3 Maja. Porządek Mszy świętych – niedzielny. Zapraszamy na Rynek Zaklikowski na główną Uroczystość. Program: godz. 11.15 – zbiórka delegacji przed GOK; godz. 11.30 – złożenie wieńców przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, okolicznościowe wystąpienie Pana Burmistrza Zdzisława Wójcika oraz koncert Orkiestry Dętej OSP Zdziechowice, Chóru Gloria oraz 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” Zaklików; godz. 12.00 – Uroczysta Msza święta koncelebrowana za Ojczyznę oraz w intencji Strażaków z całej Gminy; godz. 13.15 – I Międzypokoleniowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych – Polonez 2018.

– piątek, 04.05. – liturgiczne wspomnienie św. Floriana, Męczennika. Patronuje on strażakom. Jest to także Pierwszy Piątek miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – po Mszy świętej porannej. Spowiedź: od godz. 6.30 rano i od 17.00 wieczorem. Natomiast Diecezjalne Święto Strażaka Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w tym dniu w Koprzywnicy o godz. 11.00.

– sobota, 05.05.Pierwsza Sobota miesiąca maja – o godz. 17.30 – majówka, a po Mszy świętej wieczornej /ok. godz. 18.30/ – Nabożeństwo I Soboty miesiąca: – wystawienie Najświętszego Sakramentu, – 15 minutowa refleksja prowadzona przez kapłana, – modlitwa różańcowa – całość w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca maja, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W kwietniu przekazaliśmy na ten cel 535 złotych. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

5. Organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży na Dzień Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, który odbędzie się 1 maja (wtorek). Wyjazd spod kościoła (ul. Kościelna) o godz. 9.00, powrót ok. godz. 17.00. Koszt – 10 zł/os. (połowę finansuje Parafia). Zapisy są już zamknięte. Prosimy osoby niepełnoletnie o odebranie w zakrystii zgód do podpisania przez rodziców.

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz /gratisowo/ WPiS – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Ogłoszenie Pana Burmistrza Zaklikowa: Burmistrz Zaklikowa informuje, że nastąpiła zmiana harmonogramu wywozu odpadów komunalnych. Zmiana ta nie dotyczy mieszkańców Zdziechowic Pierwszych i Zdziechowic Drugich. Nowy harmonogram obowiązuje od maja do czerwca br. i jest dostępny w Sekretariacie Urzędu Miasta przy ul. Zachodniej, także w referacie Gospodarki Komunalnej przy ul. Targowej, również na stronie Internetowej Urzędu oraz został przekazany Sołtysom poszczególnych miejscowości.

8. Ogłoszenie Pani Dyrektor GOK w Zaklikowie: Zapraszamy na Majówkę 2018. W programie m. in. 1 maja /wtorek/ o godz. 17.00 film “Ostatnia Rodzina”, a po projekcji filmu spotkanie z Panem Andrzejem Sewerynem; 3 maja – Uroczystości na Rynku Zaklikowskim; 5 maja /piątek/ – motocyklowa gra terenowa, “wietrzenie szafy” oraz koncert kapeli podwórkowej “Wygibusy”. Zapraszamy!

9. Informacja “medyczna”: W dniu 07 maja /poniedziałek/ od godz. 15.00 w Przychodni Rodzinnej “Lekarz” w Zdziechowicach Drugich oraz w dniu 10.05. /czwartek/ w Przychodni Lekarskiej przy ul. Krzywej 66 w Zaklikowie odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Szczegóły znajdują się na plakatach w przedsionku kościoła oraz można je uzyskać w przychodni.

10. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Zamkowej od numeru 21 do 30. Sprzątanie – poniedziałek i sobota po Mszy świętej wieczornej.

11. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Zamkowej od numeru 1 do 20 dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną (220 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Bożena Janik, Ewa Lipińska, Natalia Lipińska, Sławomir Krawczyk i Anna Świetlińska; w sobotą natomiast: Bożena Janik, Sławomir Krawczyk, Aleksandra Piskorowska, Elżbieta Piskorowska i Anna Świetlińska. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa