«

»

Kwi 21

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela Wielkanocna, Rok B – 22.04.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela Wielkanocna, Rok B – 22.04.2018.

1. Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbył się I Hufcowy Festiwal Piosenki Zuchowej “Brzask”, organizowany przez nasz Szczep. Wzięło w nim udział prawie 100 zuchów z Gościeradowa, Woli Rzeczyckiej i Zaklikowa. Organizatorom dziękujemy za włożony trud, a naszym zuchom gratulujemy zdobycia wyróżnień, nagród i miejsc na podium.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu: księdza doktora Marka Kumora, wykładowcę teologii moralnej w Seminarium i Dyrektora Duszpasterstwa diecezji sandomierskiej oraz alumnów: z roku III Marcina Stefanika z par. Wydrza oraz z roku pierwszego Dawida Łyko z par. Łętownia.

3. Również dzisiaj – tak jak w każdą czwartą niedzielę miesiąca – Nabożeństwo do Świętej Trójcy o godz. 16.30. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 23. 04. – liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.

– wtorek, 24.04., o godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy! Natomiast o godz. 19.00 w Oratorium św. Wojciecha odbędzie się pierwsze spotkanie zespołu organizacyjnego Pierwszej Parafiady Rodzinnej – Zaklików 2018, która będzie miała miejsce w dniu naszego odpustu parafialnego, tj. 27 maja, w godz. 15.00 – 21.30. Zapraszamy na to spotkanie sołtysów sołectw naszej parafii, Komendantów Straży Pożarnej w Zaklikowie i Zdziechowicach, kapelmistrza orkiestry dętej OSP Zdziechowice oraz osoby, które już zostały poinformowane imiennie. Zapraszamy także chętnych do włączenia się w to nasze parafialne wspólne dzieło!

– środa, 25.04., – liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty. Pierwszym wydarzeniem duszpasterskim tego dnia będzie spowiedź dla młodzieży przyjmującej Sakrament Bierzmowania, dla ich Rodziców i świadków – od godz. 16.30 do 18.00 w kościele św. Anny, drugim natomiast – z racji Dnia modlitw o urodzaje – o godz. 19.00 w Zdziechowicach Drugich – Skała będzie najpierw poświęcenie nowego krzyża, potem celebrowana tam będzie Msza święta, a całość nabożeństwa zakończy procesja pod krzyż na Szelinie.Od tego roku w naszej parafii powracamy do modlitewnej praktyki Dni krzyżowych. Praktyka ta sięga pierwszych wieków działalności Kościoła. Otóż w święto św. Marka Ewangelisty oraz w poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim – obchodzonym w czwartek po VI Niedzieli Wielkanocnej – odbywają się błagalne procesje ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych dla uproszenia dobrych urodzajów, stąd pochodzi właściwa nazwa tych dni: Dni błagalne (rogationes). Ponieważ w Polsce procesje takie często zdążają do przydrożnych krzyży, przy których sprawowane jest nabożeństwo błagalne, dni te otrzymały nazwę Dni Krzyżowych. Zapraszamy więc wszystkich, a zwłaszcza mieszkańców Zdziechowic, do wspólnej modlitwy o tegoroczne urodzaje.

– czwartek, 26.04.o godz. 18.00 na Radnej Górze Ksiądz Biskup Edward Frankowski będzie sprawował Mszę świętą podczas której udzieli Sakramentu Bierzmowania dla 42 młodych z naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

– piątek, 27.04. – w Polsce – Dzień przebłagania za grzechy przeciwko życiu. W naszej parafii o godz. 18.30 spotkanie dla Rodziców dzieci I Komunijnych – w kościele św. Anny.

5. W przyszłą niedzielę – Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

6. Organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży na Dzień Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, który odbędzie się 1 maja (wtorek). W programie m.in. występy zespołów muzycznych, zabawa z wodzirejami, występy młodych artystów, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, rozgrywki sportowe, zwiedzanie budynków seminaryjnych, wystawa misyjna i smaczne posiłki. Koszt wyjazdu – 10 zł/os. (połowę finansuje Parafia). Zapisy w zakrystii i w szkole u katechetów.

7. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

8. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Zamkowej od numeru 1 do 20. Sprzątanie – poniedziałek i sobota po Mszy świętej wieczornej.

9. Podziękowania:

– wszystkim, którzy wykonali kolejny etap prac adaptacyjno-porządkowych wokół Oratorium św. Wojciecha. W środę, 18.04. – pracowali: Diego Cambo, Krystian Sołtys i Adrian Ziółkowski; w czwartek 19.04. – Diego Cambo, Sebastian Czerwonka, Małgorzata Kulpa i Rafał Zakościelny, natomiast w piątek, 20.04. – Gabriel Kościk i Adrian Ziółkowski. Serdeczne “Bóg zapłać” za ten trud!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ul. Armii Krajowej dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną (100 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Mieczysław Budkowski, Jarosław Janik, Danuta Mazurek, Krzysztof Oszust i Renata Oszust; w sobotą natomiast: Mieczysław Budkowski, Gabriela Janik, Jarosław Janik, Joanna Janik oraz Krzysztof Oszust. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa