«

»

Kwi 14

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkanocna, Rok B – 15.04.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkanocna, Rok B – 15.04.2018.

 1. Wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie odbył się Dekanalny Turniej ministrantów w tenisie stołowym. Naszą parafię reprezentowali: gimnazjaliści Diego Cambo i Oskar Polnicki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Jakub Rogoża i Jakub Szczółko. Gratulujemy im pięknej walki i wysokich miejsc, które osiągnęli.

2. Dzisiaj w Woli Trzydnickiej o godz. 10.30 reprezentanci naszych harcerzy wraz z instruktorami i Księdzem Kamilem spotkają się – najpierw w kościele podczas Mszy świętej, a później w plenerze – ze społecznością i zainspirują młodych tamtejszej parafii do podjęcia organizacji drużyny harcerskiej.

3. W naszej parafii: dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania, natomiast o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się Finał VII Edycji Międzywojewódzkiego Konkursu “Jan Paweł II w pamięci pokoleń.”

4. Również dzisiaj, z racji zakończonego Tygodnia Miłosierdzia, będziemy mieli możliwość złożenia ofiar do puszek po każdej Mszy świętej na rzecz Caritas diecezji sandomierskiej.

5. Także dzisiaj – tak jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca – Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Zapraszamy!

6. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 10.04., o godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 18.04., czwartek, 19.04. oraz piątek, 20.04. – kontynuujemy prace porządkowo – adaptacyjne terenu wokół budynku Oratorium św. Wojciecha. Zapraszamy na godz. 16.00 kobiety i mężczyzn, którzy dysponują wolnym czasem oraz posiadają podstawowy sprzęt ogrodniczy.

– sobota, 21.04. – godz. 9.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbędzie się I Hufcowy Festiwal Piosenki Zuchowej “Brzask”, organizowany przez nasz Szczep. Weźmie w nim udział ok. 100 zuchów z gromad zuchowych z terenu powiatu stalowowolskiego i spoza niego. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I Komunii świętej.

8. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu: księdza doktora Marka Kumora oraz dwóch alumnów.

9. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Miłujcie się /gratisowo/ – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

10. Komunikat Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Diecezji Sandomierskiej: Przeżywając Jubileusz 200-lecia Diecezji Sandomierskiej zapraszamy Zespoły Synodalne, Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Rycerzy Kolumba oraz wiernych świeckich na sympozjum pt. „Świeccy Kościoła Sandomierskiego”, które odbędzie się 21 kwietnia (sobota) 2018 roku w Sandomierzu. Program: godz.10.00 – Msza św. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu; godz. 11.00 – Konferencja w Domu Katolickim w Sandomierzu.

11. Bezpłatne badanie układu krążenia – środa, 18.04.2018., w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

12. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Armii Krajowej. Sprzątanie – poniedziałek i sobota po Mszy świętej wieczornej.

13. Podziękowania:

– wszystkim, którzy wykonali kolejny etap prac adaptacyjno-porządkowych wokół Oratorium św. Wojciecha. We wtorek, 10.04. – pracowali: Diego Cambo, Dominik Czajka, Krystian Kucharski, Kacper Kuźmicki, Aleksandra Łukasik, Magdalena Łukasik, Sławomir Łukasik, Michał Magolan, Dariusz Mróz, Dariusz Oszust, Tomasz Oszust, Oskar Polnicki, Krzysztof Ryfiński, Rafał Zakościelny i Wiktor Zakościelny, natomiast w piątek, 13.04. – pracowali: Diego Cambo, Sebastian Czerwonka, Gabriel Kościk, Krystian Sołtys i Wiktor Zakościelny. Serdeczne “Bóg zapłać” za ten trud!

– młodzieży, która wczoraj bardzo sprawnie – pod okiem księdza Kamila – zdemontowała dekorację wielkopostno-wielkanocną w naszym kościele. Ofiarnie i z radością pracowali: Piotr Bałata, Mateusz Bryk, Diego Cambo, Kacper Ciesielski, Sebastian Czerwonka, Jakub Kołodziej, Mikołaj Mazur, Miłosz Mazur, Jakub Oszust, Łukasz Oszust, Michał Paterski, Oskar Polnicki, Krystian Sołtys i Konrad Szczuka.

– Mirosławie i Leszkowi Winiarczyk dziękujemy za ofiarę (100 zł) na kwiaty i środki czystości do kościoła św. Anny. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: 1/ +Daniel Maciąg ze Zdziechowic – będzie sprawowanych o spokój jego duszy 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa