«

»

Kwi 07

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, Rok B, 08.04.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, Rok B – 08.04.2018.

 

1. Dzisiaj niedziela Miłosierdzia Bożego – kończymy oktawę paschalnej radości Zmartwychwstania Pańskiego oraz rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem “Mocni w Duchu Świętym”. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. Także dzisiaj w kaplicy Miłosierdzia Bożego Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie odbędzie się – po raz pierwszy! – Uroczystość Odpustowa. Siostry serdecznie zapraszają wszystkich czcicieli Chrystusa Miłosiernego na sumę odpustową o godz. 10.00. Liturgię tej Mszy świętej ubogaci śpiew Chóru Gloria.

3. Również dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego św. Trójcy. Ofiary takie można składać przez cały miesiąc kwiecień. W marcu złożyliśmy na ten cel 205 kopert i przekazaliśmy 21 przelewów bankowych na łączną sumę 12 140.00 oraz 100 Euro / dwunastu tysięcy stu czterdziestu złotych oraz sto Euro/. Dziękujemy serdecznie za ofiarność. Bóg zapłać!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 09.04. – liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte: 7.00 i 18.00.

wtorek, 10.04. – kontynuujemy prace porządkowo – adaptacyjne terenu wokół budynku Oratorium św. Wojciecha. Zapraszamy na godz. 9.00 oraz na godz. 16.00 kobiety i mężczyzn, którzy dysponują wolnym czasem oraz posiadają podstawowy sprzęt ogrodniczy: grabki, łopaty, szpadle… Natomiast o godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– czwartek, 12.04. – od godz. 16.00 kontynuacja prac porządkowo – adaptacyjnych terenu wokół budynku Oratorium św. Wojciecha.

– sobota, 14.04. – godz. 10.00 – Dekanalny Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów w hali sportowej Zespołu Szkół w Zaklikowie. Zapraszamy do kibicowania, zwłaszcza naszym ministrantom!

5. W przyszłą niedzielę, po zakończeniu Tygodnia Miłosierdzia, będziemy mieli możliwość złożenia ofiar do puszek po każdej Mszy świętej na rzecz Caritas diecezji sandomierskiej.

6. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania.

7. Ogłoszenie Agencji Rozwoju Regionalnego – szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy Placu Sienkiewicza, numery od 36 – 52. Sprzątanie – poniedziałek i sobota po Mszy świętej wieczornej.

10. Podziękowania:

– wszystkim, którzy wykonali ciężkie prace adaptacyjno-porządkowe wokół Oratorium św. Wojciecha. W środę, 04.04. – pracowali: Barbara Bryk, Krystyna Bzymek, Marek Bzymek, Aldona Czajka, Jarosław Janik, Ireneusz Pawłowski, Tadeusz Sobala, Ryszard Turek oraz Daria Bryk – zuch i harcerze: Marlena Bryk, Dominik Czajka, Natalia Flis, Olga Janik, Michał Magolan, Agnieszka Michalczak, Miłosz Mróz, Chiara Szklarz, i Julia Ziółkowska. W czwartek, 05.04. – pracowali: Marek Bzymek, Damian Czajka, Paweł Rajpold, Tadeusz Sobala, Joanna i Wiesław Suchora, Monika Tylus, Ewelina Skorupa oraz 35 Drużyna Harcerska, 45 Drużyna Harcerska, 55 Drużyna Harcerska – wszystkie w komplecie wraz ze swoimi instruktorami! W piątek, 05.04. – solidnie pracowała 65 Drużyna Harcerska pod przewodnictwem Komendanta 5 Szczepu “Brzask” druha podharcmistrza Dariusza Mroza. Serdeczne “Bóg zapłać” za ten trud!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy Placu Sienkiewicza, numery od 18– 35, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną (220 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Joanna Bartyzel, Elżbieta Sapalska, Magdalena Sapalska, Maria Słapczyńska, Henryk Wilk, Teresa Zakościelna, Andrzej Zakościelny i Wojciech Zakościelny; w sobotą natomiast: Joanna Bartyzel, Elżbieta Sapalska, Magdalena Sapalska, Maria Słapczyńska, Ryszard Turek, Henryk Wilk, Teresa Zakościelna, Andrzej Zakościelny i Wojciech Zakościelny. Do ofiary na kwiaty i środki czystości dołączyły swój dar: Henryka Ciesielska i Otylia Madejczyk. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Janina Słapczyńska ze Zdziechowic – będzie sprawowanych o spokój jej duszy 5 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 2/ +Lech Rybiński z Zaklikowa – 10 Mszy świętych; 3/ +Longina Pietras Pyć ze Zdziechowic – 5 Mszy świętych; 4/ +Zbigniew Serafin ze Zdziechowic – 3 Msze święte; 5/ +Marianna Pawletko Pietroń z Zaklikowa – 7 Mszy świętych; 6/ +Czesława Garbacz ze Zdziechowic Drugich – 5 Mszy świętych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa