Truduum Paschalne – święty czas modlitwy i refleksji nad życiem

Najważniejsze święta chrześcijańskie – tak często mówi się o tym wyjątkowym czasie. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota oraz Wigilia Paschalna i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – to dni szczególnej zadumy i radości. 

Święty czas Triduum Paschalnego to okazja do umocnienia wiary w Boga, który pokonał śmierć i otworzył przed nami nową jakość życia – tego tu na ziemi, jak i przede wszystkim tego po śmierci.

Tegoroczne dni świąteczne w naszej parafii przebiegły uroczyście i dostojnie dzięki zaangażowaniu wielu osób z grup duszpasterskich i spoza nich.

Liturgię tego świętego czasu przygotował wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza ks. Tomasz Lenart. Do grona ministranckiego w sposób uroczysty w Wielki Czwartek Ks. Proboszcz Michał Mierzwa przyjął 18 nowych osób.

W przebieg Triduum, poprzez przygotowanie i ubogacenie liturgii oraz prowadzenie czuwań modlitewnych zaangażowały się dzieci ze Scholi dziecięcej „Ignis”, zuchy, harcerze i harcerze starsi z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Schola „Cantate Deo”, Chór „Gloria”, Wspólnota Lektorów Dorosłych, Rodziny świętej Anny, Koła Żywego Różańca, Rodzina Serca Jezusowego, Parafialne Koło Przyjaciół „Radia Maryja”, Orkiestra Dęta OSP Zdziechowice, Strażacy z OSP Zaklików i OSP Zdziechowice oraz wielu parafian, którzy modlitwą i pomocą pomogli w ubogaceniu tego wyjątkowego czasu.

Niech Chrystus Zmartwychwstały umacnia wiarę w nową jakość życia, jakie daje wiara i modlitwa! Szczęść Boże wszystkim Parafianom i Gościom!

 

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska