«

»

Kwi 01

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, Rok B – 02.04.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, Rok B – 02.04.2018.

1. Dzisiaj ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Jana Pawła II w Lublinie.

2. Również dzisiaj – możliwość wsparcia materialnego Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W miesiącu marcu przekazaliśmy na ten cel 432.60 zł. Bóg zapłać!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 03.04. – o godz. 17.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– środa, 04.04. – w tym dniu rozpoczynamy prace porządkowo – adaptacyjne terenu wokół budynku Oratorium św. Wojciecha. Prace te mamy zamiar wykonać w całości społecznie. Ich owocem będzie: plac apelowy dla harcerzy, boiska sportowe dla dzieci i młodzieży oraz teren rekreacyjny na spotkania w plenerze dla grup duszpasterskich działających w naszej parafii. W związku z tym zapraszam do zakrystii, dzisiaj po każdej Mszy świętej, kobiety i mężczyzn, którzy dysponują wolnym czasem w nadchodzącym tygodniu oraz posiadają podstawowy sprzęt ogrodniczy: grabki, łopaty, szpadle… Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tym zakresie.

– czwartek, 05.04. – Pierwszy Czwartek miesiąca kwietnia. Po Mszy świętej porannej i wieczornej modlitwy w intencji powołań do służby w Kościele.

– piątek, 06.04. – Pierwszy Piątek kwietnia. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 17.00 po południu. Po Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast spotkanie formacyjne Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam oraz Rodziny Serca Jezusowego odbędzie się w tym dniu o godz. 19.00 w Oratorium św. Wojciecha. Zapraszamy członków oraz osoby chętne włączyć się do tych Wspólnot. Z racji Oktawy Wielkanocy w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– sobota, 07.04. – Pierwsza Sobota miesiąca kwietnia – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja prowadzona przez kapłana, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W kaplicy Miłosierdzia Bożego Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie odbędzie się – po raz pierwszy! – Uroczystość Odpustowa. Siostry serdecznie zapraszają wszystkich czcicieli Chrystusa Miłosiernego na sumę odpustową o godz. 10.00. Liturgię tej Mszy świętej ubogaci śpiew Chóru Gloria. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele katolickim Tydzień Miłosierdzia.

5. Również w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego pw. św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc kwiecień. Za tydzień podamy kwotę, którą złożyliśmy w miesiącu marcu na ten cel.

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy Placu Sienkiewicza, numery od 18 – 35. Sprzątanie – wtorek i sobota po Mszy świętej wieczornej.

8. Podziękowania:

– Młodzieży z grona harcerzy, ministrantów i KSM-u wyrażamy wdzięczność za pomoc w trakcie przygotowania Ciemnicy i Bożego Grobu,

– Pani Agnieszce Pąk oraz Pani Edycie Dragan dziękujemy za bezinteresowne wykonanie świątecznej dekoracji kwiatowej, która ubogaca i upiększa naszą zabytkową świątynię,

– Firmie budowlanej “Rol-Bud” Państwa Sosnówka składamy podziękowania za użyczenie cegły do świątecznej dekoracji,

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy Placu Sienkiewicza, numery od 1 – 15, dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną    (160 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Ewelina Jabłońska, Zdzisław Murawski, Anna Zakościelna, Mirosława Zakościelna i Teresa Zakościelna, w sobotą natomiast: Ewelina Jabłońska, Zdzisław Murawski, Anna Zakościelna, Damian Zakościelny, Maria Zakościelna-Mazurek i Mirosława Zakościelna. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: 1/ +Halina Samborska z Zaklikowa – będą sprawowane o spokój jej duszy 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa