Mar 24

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, Rok B – 25.03.2018.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, Rok B – 25.03.2018.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W Niedzielę Palmową we wszystkich Mszach Świętych obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Przed Mszą świętą o godz. 12.00 gromadzimy się na placu Rynku naszego miasta, gdzie nastąpi poświęcenie palm i wyruszy procesja do kościoła św. Anny, natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie sprawowane o godz. 16.30. Zapraszamy!

2. Liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, która przypada w dniu dzisiejszym, 25 marca, została przeniesiona, z racji Niedzieli Palmowej i wydarzeń Paschalnych, na poniedziałek, 9 kwietnia 2018 roku.

3. Od jutra Msze święte wieczorne będą sprawowane w dni powszednie o godz. 18.00.

4. We wtorek, 27 marca – tak jak w każdy wtorek – zapraszamy na Nowennę do św. Anny o godz. 17.30.

5. W czwartek, 29 marca, rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, czyli trzy dni przeżywania Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.

– Wielki Czwartek, 29.03. – przed południem, o godz. 10.00, w Katedrze sandomierskiej Ksiądz Biskup Ordynariusz będzie sprawował Mszę świętą, podczas której poświęci oleje używane przy udzielaniu Sakramentów: Chrztu świętego i Namaszczenia chorych. Natomiast w naszym kościele o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej, podczas której podziękujemy Chrystusowi za ustanowienie w tym dniu dwóch Sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. W czasie Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Pół godziny przed Mszą świętą, czyli o godz. 17.30 – ostatnia, w tym Wielki Poście, Droga krzyżowa dla dzieci. Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do “Ciemnicy” i będzie możliwość adoracji Chrystusa Pana do godz. 22.00.

– Wielki Piątek, 30.03. – jest jedynym dniem w roku, w którym Kościół nie sprawuje Mszy świętej. Adoracja Chrystusa od godziny 8.00 rano według grafiku umieszczonego na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. O godz. 18.00 rozpoczynamy Liturgię na cześć Męki Pańskiej, na którą składa się: liturgia Słowa, wyjątkowo uroczysta Modlitwa powszechna, adoracja Krzyża oraz Komunia święta, po zakończeniu której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Bożego Grobu i tam adorowany do godz. 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

– Wielka Sobota, 31.03. – jest czasem naszego trwania na modlitwie przy Grobie Pańskim. Porządek wydarzeń duszpasterskich, obejmujący poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny oraz Adorację przy Grobie Pańskim, zamieszczony jest w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczyste sprawowanie Liturgii Wigilii Paschalnej.

6. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – jest to najważniejsza niedziela roku liturgicznego. Rezurekcja o godz. 6.00 rano, a potem Msze święte o godz. 9.00, o godz. 10.00 w Karkówce, o godz. 10.30 oraz o godz. 12.00 w parafii. Nie będzie Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, podczas której wspieramy materialnie Radio Maryja i TV Trwam. Z racji najwyższej rangi i doniosłości Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego ofiary do puszek na w/w cel będziemy mogli złożyć w dniu następnym, czyli w Poniedziałek Wielkanocny – po Mszach świętych: 7.30; 9.00, o g. 10.00 Karkówka, o 10.30, 12.00 i o 17.00 w kościele parafialnym.

8. Ofiary na “kwiaty do Bożego Grobu” można składać do Wielkiego Czwartku włącznie do skarbonek, które znajdują się na bocznych ołtarzach naszego kościoła. Z góry składamy serdeczne “Bóg zapłać!” za wszelki dar przeznaczony na ten cel.

9. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Arka – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

10. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy Placu Sienkiewicza, numery od 1 – 15. Sprzątanie – w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej oraz w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Mickiewicza dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną ( 90 zł ) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Grażyna Głuchowska, Iwona Głuchowska, Teresa Rybińska, Weronika Rybińska, Tomasz Rybiński oraz Waldemar Rybiński; w sobotą natomiast: Grażyna Głuchowska, Iwona Głuchowska, Janusz Głuchowski, Teresa Rybińska, Weronika Rybińska, Tomasz Rybiński, Waldemar Rybiński oraz Andrzej Zakościelny. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Stanisław Posiecz-Polkowski z Zaklikowa – będzie sprawowanych o spokój jego duszy 8 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 2/ +Józef Skowroński ze Zdziechowic Drugich – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ +Michał Migdał z Zaklikowa – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…