«

»

Mar 17

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 18.03.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 18.03.2018.

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

2. Również od dzisiaj u ministrantów można zaopatrzyć się w baranka wielkanocnego z czekolady białej, w ramach akcji “Caritas” – pomoc ubogim dzieciom. Baranki te znajdują się także na bocznych ołtarzach. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przesłane do Caritas diecezji sandomierskiej.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

poniedziałek, 19.03. – liturgiczna Uroczystość św. Józefa, męża Maryi i Opiekuna Chrystusa na ziemi. Msze święte o godz. 7.00 i o 17.00.

wtorek, 20.03. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny.

czwartek, 22.03. – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Zapraszamy!

piątek, 23.03. – po Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową w naszym mieście, prowadzącą następującymi ulicami: Anny Nagórskiej, Rozwadowska, Władysława Słubickiego, Krzywa, Sandomierska, Kościelna, 3 Maja, Zamkowa, Janowska i św. Anny. Zakończenie przed kościołem św. Anny. Długość trasy około 2,5 km. Rozważania przy poszczególnych stacjach będą prowadzili Przedstawiciele grup duszpasterskich według grafiku, który znajduje się w przedsionku kościoła oraz jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych i dla młodzieży.

sobota, 24.03. – w tym dniu odwiedzimy z posługą sakramentalną obłożnie chorych – początek o godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii dzisiaj po Mszach świętych.

sobota, 24.03. – kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Małżeństwa – Oratorium św. Wojciecha, godz. 18.00. Przygotowanie prowadzi Ks. Tomasz.

4. Liturgia najbliższej niedzieli, zwanej Niedzielą Palmową, wprowadza nas w przeżywanie zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia. W Sandomierzu o godz. 10.00 rozpocznie się Dzień Młodych w łączności z Ojcem Świętym. Na to spotkanie udaje się młodzież z naszej parafii wraz z Ks. Kamilem. Natomiast w naszej wspólnocie parafialnej, kwadrans przed Mszą świętą o godz. 12.00 zgromadzimy się na placu Rynku naszego miasta, gdzie odbędzie się poświęcenie palm i rozpocznie się procesja z palmami na sprawowanie Eucharystii w naszej świątyni.

5. Liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, która obchodzona jest 25 marca, została przeniesiona, z racji Niedzieli Palmowej i wydarzeń Paschalnych, na poniedziałek, 9 kwietnia 2018 roku.

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli informuje, że w ramach Akcji Szybki PIT, w dniu 22 marca /czwartek/ 2018 roku, w godzinach od 9.00 do 13.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Zaklikowie, organizuje punkt przyjmowania zeznań podatkowych od osób fizycznych za rok 2017. W tym dniu będzie można złożyć zeznanie roczne w formie elektronicznej oraz uzyskać informacje na temat rozliczeń i przysługujących ulg podatkowych. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

8. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Mickiewicza. Sprzątanie – w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Długiej i Strażackiej dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną (100 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. Pracowali: Sylwia i Wiktor Buwaj, Wioletta i Szymon Olszowy, Małgorzata Gurgul, Anna Guzek i Bronisława Sapalska. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa