«

»

Mar 03

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 04.03.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 04.03.2018.

1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca marca – możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Natomiast po Mszy św. o godz. 10.30 – kolejne comiesięczne spotkanie informacyjno- formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych, a zmiana tajemnic różańcowych po Mszy świętej o godz. 12.00.

2. Również dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 05.03. – w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie Edwardzie Frankowskim z okazji 29 rocznicy jego sakry biskupiej.
– poniedziałek, 05.03. – Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej w Zaklikowie organizuje w godz. 14.00 – 16.00 bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do budynku przy ul. Cichej 12. Informacje szczegółowe są zamieszczone w przedsionku kościoła.

– wtorek, 06.03. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy! Natomiast Spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam odbędzie się w Oratorium św. Wojciecha o godz. 18.00. Zapraszamy!

– czwartek, 08.03. – dzień modlitw w intencji kobiet. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30.

– piątek, 09.03. – godz. 16.30 Droga Krzyżowa – dla wszystkich, a o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży. Zapraszamy!

– sobota, 10.03. – w tym dniu w naszej parafii będziemy gościli ministrantów z wszystkich parafii dekanatu Zaklików w ramach Dekanalnego Dnia Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza, podczas którego obecni będą diakon i alumni z Wyższego Seminarium Duchownego z Sandomierza. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w Oratorium św. Wojciecha.
– sobota, 10.03. – kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Małżeństwa – Oratorium św. Wojciecha, godz. 18.00. Przygotowanie prowadzi Ks. Tomasz.

4. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego pw. św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc marzec. W lutym złożyliśmy 204 koperty i przekazaliśmy na ten cel 22 przelewy bankowe na łączną sumę 11 800.00 / jedenastu tysięcy ośmiuset złotych/. Dziękujemy serdecznie za ofiarność. Bóg zapłać!

5. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które zakończą się spowiedzią rekolekcyjną we wtorek, 13 marca. Szczegółowy plan spotkań rekolekcyjnych znajduje się w przedsionku kościoła oraz jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi Kapelan Domu Pomocy Społecznej oraz Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie – Ks. Mgr Mieczysław Janiec. Zapraszamy do uczestnictwa!

6. Zuchy, harcerze i harcerze starsi z naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask” organizują akcję ekologiczną “Kochasz dzieci – nie pal śmieci!” Inicjatywa ta, której patronuje Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli, Urząd Miasta i Rada Miejska w Zaklikowie oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zaklikowie, ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Gminy na szkodliwe dla naszego życia i zdrowia skutki spalania śmieci w piecach oraz niewłaściwe sposoby palenia. Akcja harcerska, trwająca do 16 marca, polega na przedstawieniu owego tematu oraz wręczeniu ulotki informacyjnej. Parafian prosimy o życzliwe przyjęcie tej szlachetnej inicjatywy, zaś rodziców zuchów i harcerzy prosimy o pomoc w przeprowadzeniu akcji.

7. Informujemy, że uroczysta Eucharystia z okazji Rocznicy I Komunii świętej odbędzie się 20 maja (niedziela) o godz. 9.00 w kaplicy zakonnej w Radej Górze, zaś I Komunia święta tydzień później, 27 maja (niedziela), o godz. 9.00 również w Radnej Górze.

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny i WPiS /gratisowo!/ – u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła. W dzisiejszym “Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać relację z XXI Złazu z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Stalowej Woli, w którym uczestniczyła liczna, prawie 70 – osobowa reprezentacja naszego Szczepu. Zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia można zobaczyć także na naszej stronie internetowej.

9. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Leśnej i Targowej. Sprzątanie – w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Widok, Zielona i św. Anny dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną ( 140 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Ewa Kapusta, Anna Popiak, Kamil Rogoża i Katarzyna Rogoża, a w sobotę: Ewa Kapusta, Wojciech Krawczyński, Marek Pelic, Zofia Pelic i Anna Popiak. Do ofiary na kwiaty i środki czystości dołączyli swój dar: Stefania Łosek, Marzena Paterska i Irena Słowak. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Czesława Szczesiak ze Zdziechowic Pierwszych – będą sprawowane o spokój jej duszy 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa