«

»

Lut 24

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 25.02.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 25.02.2018.

1. Od minionego piątku do dzisiaj prawie 70 osobowa grupa harcerzy wraz z instruktorami z naszego 5 Szczepu “Brzask” uczestniczy w XXI Zlocie harcerzy Hufca Stalowa Wola z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Więcej informacji o tym trzydniowym wydarzeniu znajdziemy wkrótce na stronie www naszej parafii. Zapraszamy do odwiedzin!

2. Dzisiaj, z racji II Niedzieli Wielkiego Postu, zbiórka do puszek po każdej Mszy świętej – “na Afrykę”.

3. Również dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 27.02. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!

– czwartek, 01.03. Pierwszy Czwartek miesiąca marca. O godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci. Zapraszamy! Po Mszy świętej modlitwy w intencji powołań do służby w Kościele.
– czwartek, 01.03. – w tym dniu po raz ósmy obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, który ma na celu złożenie hołdu żołnierzom niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Z tej okazji w całym kraju odbywać się będą okolicznościowe wydarzenia.

– piątek, 02.03.Pierwszy Piątek marca. Możliwość spowiedzi od godz. 6.30 rano i od 16.00 po południu. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa – dla wszystkich. Po Mszy świętej – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży. Zapraszamy!
– piątek, 02.03. – spotkanie formacyjne dla Rodziny Serca Jezusowego – Oratorium św. Wojciecha, godz. 18.00. Zapraszamy!

– sobota, 03.03.Pierwsza Sobota miesiąca marca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja prowadzona przez kapłana, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy!
– sobota, 03.03. – Wydział Rodzin Diecezji Sandomierskiej wraz z Katolickim Centrum Pomocy Rodzinie w Zaklikowie organizuje w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie Dzień Małżeński dla dekanatu Zaklików. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Program zamieszczony jest w przedsionku kościoła.
– sobota, 03.03. – kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Małżeństwa – Oratorium św. Wojciecha, godz. 18.00. Przygotowanie prowadzi Ks. Tomasz.
– sobota, 03.03. – Jubileusz Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej obchodzić będziemy w Sandomierzu. Rozpoczęcie w Bazylice katedralnej o godz. 10.00. Zapraszamy Dyrekcje Szkół, Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca marca, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja i TV Trwam poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W lutym przekazaliśmy na ten cel 618 złotych. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

6. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 – kolejne comiesięczne spotkanie informacyjno- formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych.

7. W poniedziałek następnego tygodnia, a więc 05 marca, Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej w Zaklikowie organizuje w godz. 14.00 – 16.00 bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do budynku przy ul. Cichej 12. Informacje szczegółowe są zamieszczone w przedsionku kościoła.

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą przeprowadzone w dniach 11 – 13 marca, tj. od niedzieli do wtorku bieżącego roku. Rozpoczęcie w niedzielę o godz. 7.30, a zakończenie spowiedzią rekolekcyjną we wtorek, 13 marca. Szczegółowy plan znajduje się w przedsionku kościoła oraz jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii.

10. Zachęcamy do przekazania 1 procentu podatku na bieżącą działalność i rozwój naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach położonych na bocznych ołtarzach i w przedsionku kościoła, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

11. W dniach 18 i 19 marca, tj. z niedzieli na poniedziałek odbędzie się na Jasnej Górze całonocne czuwanie modlitewne dekanatu Zaklików w intencji powołań do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Wyjazd w niedzielę o godz. 15.00 – powrót w poniedziałek w południe. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do dnia 4 marca 2018 roku.

12. Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Stalowowolskie Biuro Powiatowe.

13. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Widok, Zielona i św. Anny. Sprzątanie – w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

14. Podziękowania:

– Panu Grzegorzowi Pelc i jego Firmie dziękujemy za bezinteresowne wykonanie wielu prac malarsko – wykończeniowych we wnętrzu budynku Oratorium św. Wojciecha.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Stolarskiej i ulicy Dzikiej dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną ( 120 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Elżbieta Chmura, Andrzej Chrząstowski, Grażyna Guzek, Barbara Jagiełło, Tomasz Jagiełło, Anna Jarecka, Anna Kozłowska, Joanna Szczółko i Anna Świętek, a w sobotę: Elżbieta Chmura, Andrzej Chrząstowski, Grażyna Guzek, Barbara Jagiełło, Tomasz Jagiełło, Anna Jarecka, Anna Kozłowska, Magdalena Kozłowska, Zofia Smyl, Joanna Szczółko i Anna Świętek. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Stanisław Chodara z Zaklikowa – będą sprawowane o spokój jego duszy 4 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa