«

»

Lut 17

Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 18.02.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
I Niedziela Wielkiego Postu, Rok B – 18.02.2018.

 
1. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy! Plan nabożeństw Wielkopostnych znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła oraz jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 20.02. – o godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. Zapraszamy!
– czwartek, 22.02. – liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. O godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci. Zapraszamy! Jednocześnie dziękujemy paniom katechetkom: Dorocie i Izie oraz dziewczętom z klasy V Szkoły Podstawowej w Zaklikowie i ze Scholi Ignis za przygotowanie rozważań i poprowadzenie śpiewów, a wszystkim dzieciom za liczne uczestnictwo w tym Nabożeństwie w minionym tygodniu.

– również w czwartek, 22.02. – tak jak każdego roku, w rocznicę urodzin założyciela skautingu, generała Roberta Baden – Powella i jego żony Olave, przypada Dzień Myśli Braterskiej, czyli święto skautów i harcerzy na całym świecie. Wtedy to składają sobie życzenia i ukazują jak ważne jest dla nich harcerstwo. W związku z tym dniem nasze zuchy, harcerze i instruktorzy – udając się do Szkół i miejsc pracy – zakładają mundury. Kontynuacją świętowania będzie Hufcowy XXI Zlot z okazji Dnia Myśli Braterskiej, trwający od piątku do niedzieli w Stalowej Woli, na który udają się nasi harcerze i harcerze starsi.

– piątek, 23.02. – Papież Franciszek ogłosił ten dzień dniem modlitwy i postu w intencji pokoju – szczególną intencją obejmujemy Demokratyczną Republikę Konga i Sudan Południowy. W tej intencji będzie sprawowana o godz. 16.30 Droga Krzyżowa – dla wszystkich, a o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży. Zapraszamy! Dziękujemy Księdzu Tomkowi oraz młodzieży z drugiej klasy Gimnazjum w Zaklikowie za przygotowanie i poprowadzenie rozważań stacji Drogi Krzyżowej w ubiegłym tygodniu.

– sobota, 24.02. – kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Małżeństwa – Oratorium św. Wojciecha, godz. 18.00. Przygotowanie prowadzi Ks. Tomasz.

3. W przyszłą niedzielę, z racji II Niedzieli Wielkiego Postu, zbiórka do puszek po każdej Mszy świętej – “na Afrykę”.

4. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą przeprowadzone w dniach 11 – 13 marca, tj. od niedzieli do wtorku. Rozpoczęcie w niedzielę o godz. 7.30, a zakończenie spowiedzią rekolekcyjną we wtorek, 13 marca. Rekolekcje poprowadzi Kapelan Domu Pomocy Społecznej i Kapelan Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie, Ks. Mgr Mieczysław Janiec. Szczegółowy plan Rekolekcji będzie zamieszczony od przyszłej niedzieli na stronie www naszej parafii oraz w przedsionku kościoła św. Anny.

6. Zachęcamy do przekazania 1 procentu podatku na bieżącą działalność i rozwój naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach położonych na bocznych ołtarzach i w przedsionku kościoła, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

7. Spotkanie młodych osób, które mają zamiar pojechać na Światowe Dni Młodych w Panamie w 2019 roku, odbędzie się 24.02. /sobota/ br. w Domu Katolickim w Sandomierzu. Więcej informacji znajdziemy na www.santeos.pl lub na facebooku “ŚDM Panama 2019 – Diecezja Sandomierska”.

8. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Stolarskiej i Dzikiej. Sprzątanie – w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– Panu Sylwestrowi Rząd dziękujemy za materiały wykończeniowe do wnętrza budynku Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Anny Nagórskiej dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną ( 70 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Maryla Kobylarz, Maria Kurlej, Adam Masiewicz, Anna Masiewicz, Magdalena Masiewicz i Magdalena Sulowska, a w sobotę: Helena Jargieło, Maryla Kobylarz, Maria Kurlej, Adam Masiewicz, Anna Masiewicz, Magdalena
10. Masiewicz i Magdalena Sulowska. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Zofia Miklińska z Zaklikowa – będą sprawowane o spokój jego duszy 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa