Lut 10

Parafialne ferie – Biwak Zuchowy w Lasach Janowskich!

Zuchy z 15 Gromady Zuchowej “Łowcy przygód” i 25 Gromady Zuchowej “Poszukiwacze skarbów” pod okiem instruktorów wzięły udział w 2-dniowym (29-30 stycznia) zimowym biwaku w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim. Dla 36 zuchów były to wyjątkowe dni poznawania świata fauny i fory – bo przecież zuch kocha przyrodę!

Pierwszy dzień biwaku to okazja do wizyty w Zoomie Natury nad Zalewem Janowskim. Liczne Laboratoria w interaktywny sposób ukazały zuchom wyjątkowość świata przyrody.  Po obiedzie nadszedł czas na zuchową grę w terenie, zakończoną wspólnym ogniskiem. To tam najstarsze stażem zuchy złożyły Obietnicę Zucha i otrzymały Znaczek Zucha! Odtąd są już pełnoprawnymi zuchami! Po kolacji dzień zakończyła zabawa dyskotekowa.

Drugi dzień to okazja do odwiedzenia Sali Edukacji Ekologicznej – zuchy poznały różnorodność miejscowej fauny i flory oraz dowiedziały się, jak o nią należy dbać. Spotkanie zakończył quiz z nagrodami – “koło fortuny”. Następnie nastąpił uroczysty apel, podczas którego zuchy otrzymały pierwsze sprawności – “Indianina” i “Poszukiwacza zaginionego lądu”. Po obiedzie wszyscy ruszyli w kierunku Porytowego Wzgórza – miejsca legendarnej bohaterskiej bitwy polskich partyzantów z przeważającą liczbą niemieckich okupantów.

Pierwszy biwak zuchowy można uznać za bardzo udany! Zuchy były bardzo dzielne i z pewnością nie raz jeszcze wyruszą na podobną przygodę!

Kadrę biwaku stanowili:

– dh. Anna Surdel