«

»

Lut 10

Ogłoszenia duszpasterskie, VI Niedziela zwykła, Rok B – 11.02.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
VI Niedziela zwykła, Rok B – 11.02.2018.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca lutego, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego pw. św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty.

2. Także dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ludziach starszych i chorych. Po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

3. Również dzisiaj rozpoczynamy Jubileuszowy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. O godz. 16.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji trzeźwości w naszych Rodzinach. Zapraszamy!

4. Kończy się czas zimowego szkolnego wypoczynku. Podczas minionych dwóch tygodni z naszej parafii odbyły się trzy wyjazdy dzieci i młodzieży z grup działających przy parafii. I tak 36 zuchów z 15 i 25 Gromady Zuchowej wraz z Instruktorami i Księdzem Kamilem wzięło udział w 2-dniowym zimowisku w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lasach Janowskich; 44 harcerzy i harcerzy starszych pod okiem Instruktorów oraz Księdza Kamila uczestniczyło w 5-dniowym zimowisku w Murzasichle koło Zakopanego, a 16 osób z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i z Liturgicznej Służby Ołtarza, wraz z Opiekunem Ks. Tomaszem, wypoczywało przez 5 dni w Zakopanem i okolicach. Bardziej szczegółowe relacje z tych wyjazdów można zobaczyć na naszej stronie Internetowej. W tym miejscu składamy podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Zaklikowie za dofinansowanie zimowiska harcerskiego w Murzasichle. Dofinansowanie to pokryło koszty transportu i stanowiło 18% całości kosztów 5-dniowego zimowiska. Bóg zapłać!

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 12.02. – po Mszy świętej porannej rozpoczynamy 40.godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne – wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji w ciągu całego dnia. O godz. 16.30 wspólna adoracja prowadzona przez kapłana. Zapraszamy!

– wtorek, 13.02. – ciąg dalszy 40.godzinnego nabożeństwa Eucharystycznego. O godz. 16.30 – tak jak w każdy wtorek – Nowenna do świętej Anny. W te dwa dni przed Środą popielcową znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie modlitewne i adoracyjne z naszym Zbawicielem.

– środa, 14.02 – Środa Popielcowa – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Plan nabożeństw Wielkopostnych znajduje się w przedsionku kościoła. W Środę Popielcową Msze święte będą sprawowane o godz.: 7.30; 12.00 i 17.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na Caritas diecezji sandomierskiej. W Środę Popielcową obowiązuje: 1 – wstrzemięźliwość, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych. Do tej wstrzemięźliwości są zobowiązani wszyscy, którzy ukończyli 14-ty rok życia; 2 – post ścisły, inaczej post ilościowy, tzn. spożywamy jeden posiłek “normalny” i dwa posiłki w zmniejszonej ilości. Obowiązek postu ścisłego obejmuje osoby między 18-tym a 60-tym rokiem życia. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

– czwartek, 15.02. – o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci. Zapraszamy!

– piątek, 16.02. – o godz. 16.30 Droga Krzyżowa – dla wszystkich, a o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży. Zapraszamy!

– sobota, 17.02. – w tym dniu w naszej parafii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapraszamy więc przygotowujących się do zawarcia Sakramentu małżeństwa na Mszę św. o godz. 17.00, a po niej odbędzie się pierwsze spotkanie w Oratorium św. Wojciecha. Przygotowanie prowadzi Ks. Tomasz.

6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy świętej o godz. 10.30, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcone modlitewniki.

7. Również w przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30. Zapraszamy!

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Zachęcamy do przekazania 1 procentu podatku na bieżącą działalność i rozwój naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach położonych na bocznych ołtarzach i w przedsionku kościoła, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

10. Jubileusz Służby Zdrowia z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej obchodzić będziemy w dniu 17 lutego /sobota/ 2018 roku. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki do Sandomierza. O godz. 10.00 – Msza Święta w kościele pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata ( Zgromadzenie Księży Pallotynów), ul. Dobkiewicza 12. Po Mszy świętej Konferencja w Domu Księży Pallotynów połączona z promocją Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia.

11. Panowie Policjanci z Zaklikowa apelują o zachowanie czujności wobec wyłudzających pieniądze poprzez stosowanie metody “na wnuczka”. Pamiętajmy w naszych kontaktach o ostrożności i nie podejmujmy rozmowy z obcymi, których nie znamy. Apel dotyczy przede wszystkim osób starszych i samotnych.

12. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Nagórskiej Anny. Sprzątanie – w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

13. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Zachodniej ( nr 27 – 44) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną ( 60 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Jan Grzegórski, Anna Kowalik, Anna Majewska i Iwona Mazur, a w sobotę: Jan Grzegórski, Anna Majewska i Iwona Mazur. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/ +Czesław Stelmach z Zaklikowa – będą sprawowane o spokój jego duszy 2 Msze święte od uczestników pogrzebu, 2/ +Tomasz Wójcik ze Zdziechowic Drugich – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa