«

»

Lut 03

Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela zwykła, Rok B – 04.02.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
V Niedziela zwykła, Rok B – 04.02.2018.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lutego – możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe w intencji Rodzin naszej parafii. Zapraszamy!

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 05.02. – liturgiczne wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. W tym dniu młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz z Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii wyjeżdża do Zakopanego razem z Księdzem Tomaszem, Opiekunem tych Wspólnot. Życzymy im aktywnego i owocnego wypoczynku. Natomiast Harcerze, którzy wyjechali wczoraj /sobota, 03.02./ wraz z Instruktorami i Księdzem Kamilem, przesyłają pozdrowienia z zaśnieżonego Murzasichle k/Zakopanego.

– wtorek, 06.02. – wspomnienie świętych Męczenników z Japonii – Pawła Miki i Towarzyszy.

– sobota, 10.02. – wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy.

3. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego pw. św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc luty. W styczniu złożyliśmy 215 kopert i przekazaliśmy na ten cel 21 przelewów bankowych na łączną sumę 16 090.00 / szesnastu tysięcy dziewięćdziesięciu złotych/. Dziękujemy serdecznie za tak wielką ofiarność. Bóg zapłać!

4. Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ludziach starszych i chorych. Po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

5. Także w przyszłą niedzielę rozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Cały Rok Jubileuszowy 2018 w Apostolstwie Trzeźwości przeżywamy po hasłem “Trzeźwość egzaminem z wolności”.

6. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Zachęcamy do przekazania 1 procentu podatku na bieżącą działalność i rozwój naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach położonych na bocznych ołtarzach i w przedsionku kościoła, na plakatach  oraz na stronie internetowej parafii.

8. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Zachodniej ( nr 27 – 44). Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– Siostry Karmelitanki z Burundi w Afryce: siostra Jacqueline i siostra Esperance dziękują serdecznie za pobyt w naszej parafii, za wszystkie spotkania duszpasterskie, a także za ofiary złożone jako nasz dar serca dla ich Wspólnoty. Siostry mówią nam: Bóg zapłać za 5 022 złote, 12 USD i 1 EURO.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Zachodniej ( nr 16 – 25) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną ( 120 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Halina Jabłońska, Jerzy Jabłoński, Halina Samborska, Halina Spasiuk, Joanna Spasiuk i Paweł Spasiuk, a w sobotę: Halina Jabłońska, Jerzy Jabłoński, Grażyna Janicka, Halina Samborska, Halina Spasiuk, Joanna Spasiuk, Natalia Spasiuk i Sławomir Spasiuk. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Janina Janicka z Zaklikowa – będą sprawowane o spokój jej duszy 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa