«

»

Sty 27

Ogłoszenia duszpasterskie, IV Niedziela zwykła, Rok B – 28.01.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela zwykła, Rok B – 28.01.2018.

1. Od piątku, 26 stycznia, gościmy w naszej parafii dwie Siostry Karmelitanki z Burundi w Afryce: siostrę Jacqueline i siostrę Esperance. Wczoraj siostry spotkały się z dziećmi i młodzieżą naszej parafii oraz zostały przyjęte przez Siostry Opatrzności Bożej w Irenie. Dzisiaj siostry spotykają się z parafianami podczas każdej Mszy świętej oraz po zakończeniu liturgii.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 – kolejne comiesięczne spotkanie informacyjno- formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. Natomiast Msza święta o godz. 12.00 będzie/była sprawowana w intencji Księdza Tomasza z racji Jego Imienin. Do Ofiary Eucharystycznej dołączamy dla Księdza Tomka nasze krótkie życzenia: obfitości łask od Boga i życzliwości od bliźnich.

3. Także dzisiaj “Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na godz. 16.00 na ZAKLIKOWSKIE KOLĘDOWANIE w wykonaniu artystów amatorów z terenu naszej Gminy. W programie m.in. występ naszej Scholi Dziecięcej “Ignis”, Scholi “Cantate Deo”, Chóru “Gloria” oraz Grupy Muzycznej 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”. Obecne będą Siostry Karmelitanki z Burundi i zaśpiewają dla nas w ich ojczystym języku.

4. Również dzisiaj nie będzie Nabożeństwa do Trójcy Świętej o godz. 16.30 z racji wyżej wspomnianego kolędowania.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 29.01. – Zuchy z 15 i 25 Gromady Zuchowej, pod opieką instruktorów, udają się na biwak w Lasach Janowskich o godz. 9.00 z przystanku na Rynku. Powrót we wtorek, 30.01., ok. godz. 17.00.

– środa, 31.01. – liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosco, kapłana i wychowawcy młodego pokolenia. W dniu tym organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży do Ireny na godz. 11.00, na spotkanie ze świętą Bakhitą, której relikwie będą obecne w Domu Zakonnym Sióstr Opatrzności Bożej. Program spotkania: godz. 11.00 – zawiązanie wspólnoty i uczczenie relikwii św. Bakhity; 11.30 – posiłek; 12.00 – film o św. Bakhicie do godz. 13.30 oraz – przy sprzyjającej pogodzie – ognisko na zakończenie spotkania. Planowane zakończenie około godz. 15.00. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

– czwartek, 01.02. – Pierwszy Czwartek miesiąca lutego. Modlitwy w intencji powołań do służby w Kościele oraz uczczenie relikwii św. Józefiny Bakhity – pół godziny przed Mszą świętą, czyli o godz. 16.30, a po Mszy świętej wieczornej /ok. godz. 17.30/ zapraszamy na film o św. Józefinie Bakhicie.

– piątek, 02.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą celebrowane o godz. 7.30; 12.00 i o 17.00. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca lutego, stąd też możliwość spowiedzi od godz. 7.00 rano i od 16.00 po południu oraz podczas sprawowania Mszy świętych. W tym dniu modlimy się za osoby konsekrowane z racji ich święta. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Siostrach Opatrzności Bożej z Ireny oraz o Siostrach Józefitkach z Radnej Góry. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone – według rozporządzenia biskupa sandomierskiego – dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu.

– sobota, 27.01. – Harcerze i Harcerze starsi, pod kierunkiem kadry instruktorskiej, wyjeżdżają na zimowisko do Murzasichle koło Zakopanego. Wyjazd o godz. 7.00 z przystanku przy Rynku, powrót w środę 7 lutego ok. godz. 20.00. Jest to również Pierwsza Sobota miesiąca – po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa refleksja prowadzona przez kapłana, a po niej modlitwa różańcowa w intencji wynagradzającej. Zapraszamy.

6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca lutego, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W styczniu przekazaliśmy na ten cel 788 złotych. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

7. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Arka (miesięcznik dla Rodzin) – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

8. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Zachodniej ( nr 16 – 25). Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– Siostrom z Burundi: Jacqueline i Esperance dziękujemy za obecność w naszej parafii, za sobotnie radosne spotkania ze scholą Ignis, z ministrantami i lektorami oraz z harcerzami podczas ich zabawy karnawałowej w Oratorium św. Wojciecha. Składamy im podziękowania również za słowo do nas skierowane i za świadectwo ich życia. Życzymy im owocnego pobytu w naszej Ojczyźnie i w naszej parafii oraz zapraszamy ponownie!

– Grupom duszpasterskim, a więc: Stowarzyszeniu Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej, Katolickiemu Centrum Pomocy Rodzinie, Kołu Łowieckiemu “Dzik”, Kołu Łowieckiemu “Tur”, Ofiarodawcom, Darczyńcom i Dobrodziejom naszej parafii oraz Radzie Parafialnej dziękujemy za zorganizowanie “opłatkowych” spotkań oraz za twórcze uczestnictwo w tych spotkaniach.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Marianna Najbor z Zaklikowa – będą sprawowane o spokój jej duszy 4 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ +Stanisława Czajka z Józefowa – 4 Msze święte od uczestników pogrzebu; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa