«

»

Sty 20

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela zwykła, Rok B – 21.01.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela zwykła, Rok B – 21.01.2018.

1. Dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Zapraszamy! Jest to także Dzień Babci – wszystkim babciom składamy szczere życzenia i dziękujemy za ich wysiłek wychowawczy podejmowany dla dobra Rodziny i społeczeństwa.

2. Także dzisiaj zapraszam Radę parafialną na godz. 14.00! / Uwaga: zmiana godziny spotkania!/ do Oratorium św. Wojciecha na spotkanie dotyczące remontu kościoła św. Trójcy.

3. Również dzisiaj w Zespole Szkół w Zdziechowicach o godz. 16.00 odbędzie się Wieczór kolęd, na który zaprasza Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność uczniowska.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 22.01. – o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Stowarzyszenia Ziemi Zaklikowskiej im. Anny Nagórskiej oraz Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zaklikowie. W dniu tym pamiętajmy w modlitwach także o naszych dziadkach – z racji ich Dnia.

– wtorek, 23.01. – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny, natomiast o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Koła Łowieckiego “Dzik” oraz Koła Łowieckiego “Tur”.

– środa, 24.01. – liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Ofiarodawców, Dobrodziejów i Darczyńców naszej parafii.

– czwartek, 25.01. – liturgiczne święto Nawrócenie świętego Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Rady Parafialnej.

– piątek, 26.01. – liturgiczne wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Islamu.

– sobota, 27.01. – uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. W dniu tym przybędą do naszej parafii dwie Siostry Karmelitanki z Burundi w Afryce: siostra Jacqueline i siostra Virgine. Siostry pragną spotkać się z dziećmi i młodzieżą naszej parafii i opowiedzieć o swoim kraju oraz o pracy, którą wykonują dla swoich rodaków.

5. W najbliższą niedzielę wspomniane wyżej Siostry spotkają się z parafianami podczas każdej Mszy świętej. Po Mszy św. o godz. 10.30 – kolejne comiesięczne spotkanie informacyjno- formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych.

6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza święta “O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w kapłańskim posługiwaniu dla księdza Tomasza” z okazji jego imienin. Zapraszamy!

7. “Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza w niedzielę 28 stycznia o godz. 16.00 na ZAKLIKOWSKIE KOLĘDOWANIE w wykonaniu artystów amatorów z terenu naszej gminy”.

8. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Arka – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

9. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Zachodniej ( nr 1 – 9). Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

10. Podziękowania:

– grupom duszpasterskim, a więc: Rodzinom św. Anny, Wspólnocie Lektorów Dorosłych, 35 i 45 Drużynie Harcerskiej, Kołu Gospodyń Wiejskich i Orkiestrze Dętej OSP w Zdziechowicach, Służbie Zdrowia oraz Nauczycielom i Wychowawcom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie i Zespołu Szkół w Zdziechowicach dziękujemy za zorganizowanie “opłatkowych” spotkań oraz za radosne uczestnictwo w tych spotkaniach.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Wesołej ( nr 25 – 48) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną ( 140 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Jerzy Nowakowski, Dorota Paszko, Agnieszka Tryka, Bartosz Wojniak, Joanna Wojniak, Krzysztof Wojniak, Oskar Wojniak, Barbara Zając i Zofia Zakościelny, a w sobotę: Jerzy Nowakowski, Piotr Paszko, Agnieszka Tryka, Bartosz Wojniak, Joanna Wojniak, Krzysztof Wojniak, Oskar Wojniak, Barbara Zając i Zofia Zakościelny. Do ofiary na kwiaty i środki czystości dołączyła swój dar Beata Golecka. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Jerzy Sapalski z Zaklikowa – będzie sprawowanych o spokój jego duszy 9 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 2/ +Andrzej Mazurek zamieszkały ostatnio w Nisku – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ +Wacław Gajewski z Zaklikowa – 15 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 4/ +Wacław Puzio z Zaklikowa – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu; 5/ +Józefa Błażejczak z Baraków Starych – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu; 6/ +Edward Konopka z Baraków Starych – 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa