«

»

Sty 13

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela zwykła, Rok B – 14.01.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela zwykła, Rok B – 14.01.2018.

1. Dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego  św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc styczeń. O godz. 16.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy!

2. Również dzisiaj Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na godz. 18.00 na spektakl teatralny “CHŁOPCY”. Szczegóły dotyczące spektaklu – na tablicy ogłoszeń.

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 15.01. – w ZSO Zaklików o godz. 16.00 odbędzie się zebranie wszystkich klas komunijnych z Zaklikowa w związku z przymiarką strojów komunijnych. Natomiast o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty Rodzin świętej Anny oraz dla Wspólnoty Lektorów Dorosłych w Oratorium św. Wojciecha.

– wtorek, 16.01. – o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny, natomiast o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla 35 Drużyny Harcerskiej.

– środa, 17.01. – liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata. W Kościele katolickim w Polsce – dzień Judaizmu, a w naszej parafii godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla 45 Drużyny Harcerskiej.

– czwartek, 18.01. – rozpoczęcie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Koła Gospodyń Wiejskich ze Zdziechowic oraz dla Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdziechowicach.

– piątek, 19.01. – liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. W dniu tym imieniny obchodzi Ks. Kanonik Henryk Krzyżanowski. Zapraszamy na Mszę świętą wieczorną o godz. 17.00, podczas której będzie śpiewał chór Gloria, a po Mszy świętej złożymy życzenia Solenizantowi. Natomiast o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Służby Zdrowia w Oratorium św. Wojciecha.

– sobota, 20.01. – o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Nauczycieli i Wychowawców Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie oraz Zespołu Szkół w Zdziechowicach.

4. Radę parafialną zapraszam w przyszłą niedzielę, 21 stycznia, na godz. 15.00 do Oratorium św. Wojciecha na spotkanie dotyczące remontu kościoła św. Trójcy. Natomiast spotkanie “opłatkowe” dla Rady Parafialnej będzie miało miejsce w dniu 25 stycznia /czwartek/ o godz. 18.00.

5. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

6. Pan Grzegorz Górski z Lipy składa serdeczne podziękowania za wsparcie materialne dla niego w wysokości 3 064,86 złotych /trzy tysiące sześćdziesiąt cztery złote i osiemdziesiąt sześć groszy/, które złożyliśmy do puszek w Uroczystość Trzech Króli. Bóg zapłać!

7. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Wesołej ( nr 25 – 48). Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– Panu Markowi Pelicowi z Zaklikowa dziękujemy – w imieniu zuchów, harcerzy, ministrantów, lektorów, młodzieży z KSM – za ofiarowanie do Oratorium św. Wojciecha stołu do tenisa stołowego. Bóg zapłać!

– grupom duszpasterskim, a więc: scholi Ignis, Zuchom z 15 i 25 Gromady Zuchowej, 55 Drużynie Harcerskiej, 65 Drużynie Starszoharcerskiej oraz Kadrze Instruktorów Szczepu “Brzask” dziękujemy za zorganizowanie “opłatkowych” spotkań oraz za dynamiczne i radosne uczestnictwo w tych spotkaniach.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Wesołej ( nr 15 – 24) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną ( 190 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowały: Bożena Dwornikiewicz, Barbara Głuchowska, Irena Paterska, Bogumiła Polnicka, Janina Ptak, Marta Sołtys i Anna Żurawicz, a w sobotę pracowali: Janina Babicka, Bożena Dwornikiewicz, Barbara Głuchowska, Kazimiera Łata, Andrzej Oszust, Irena Paterska, Bogumiła Polnicka, Janina Ptak, Marta Sołtys i Anna Żurawicz. Bóg zapłać!

– wraz z Księdzem Kamilem i z Księdzem Tomaszem składam serdeczne podziękowania za otwarte serca i gościnne progi Waszych domów podczas wizyty duszpasterskiej, którą zakończyliśmy w dniu wczorajszym. Dziękujemy Wam za zainteresowanie się życiem duszpasterskim oraz prowadzonym remontem kościoła św. Trójcy i Oratorium św. Wojciecha. Wasza życzliwość i wyrażana niejednokrotnie chęć pomocy wraz z aktualnym angażowaniem się w życie religijne parafii są dla nas, Waszych duszpasterzy, bodźcem do podejmowania kolejnych inicjatyw dla dobra społeczności, której patronuje św. Anna. Dziękujemy za Wasze ofiary pieniężne złożone z okazji kolędy. Ofiary te będą podzielone według dekretu biskupa diecezjalnego i przeznaczone na remont Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Anna Łukasik z Zaklikowa – będzie sprawowanych o spokój jej duszy 6 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 2/ +Lucjan Wojcieszyn z Zaklikowa – 6 Mszy świętych od uczestników pogrzebu; 3/ +Rafał Drewniak ze Zdziechowic Pierwszych – 16 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa