«

»

Sty 06

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela, Święto Chrztu Pańskiego – 07.01.2018.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 07.01.2018.

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy w kościołach szopki oraz śpiewamy kolędy, ale już w mniejszym zakresie, do dnia 2 lutego.

2. Również dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca stycznia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe w intencji Rodzin naszej parafii. Zapraszamy!

3. W duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 08.01. – ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej. Ks. Proboszcz od godz. 14.00 – Belkowszczyzna; Ks. Kamil od godz. 9.00 – ul. Zachodnia i Strażacka; Ks. Tomasz od godz. 9.00 – ul. Zaśluzie i Turystyczna. O godz. 17.30 spotkanie opłatkowe dla Scholi Ignis – obydwie grupy.

– wtorek, 09.01. – Początek wizyty o godz. 9.00. Ks. Kamil – ul. Słubickiego; Ks. Proboszcz – ul. Sandomierska od strony Poczty oraz ks. Tomasz – również ul. Sandomierska – od strony Ireny. Wieczorem o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny, natomiast o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla 15 Gromady Zuchowej.

– środa, 10.01.Uwaga! W dniu tym nastąpi zmiana porządku odwiedzin kolędowych! Ks. Proboszcz – z powodu pogrzebu doktora kardiologa w Krakowie – w tym dniu będzie nieobecny. Ks. Tomasz od godz. 9.00 – Plac Sienkiewicza, ul. Mickiewicza i ul. Pułankowa; Ks. Kamil od godz. 14.00 – ul. Zamkowa. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla 25 Gromady Zuchowej.

– czwartek, 11.01. – Wizyta duszpasterska: Ks. Proboszcz od godz. 9.00 – ul. Cicha, Ptasia, św. Anny i Zielona; Ks. Tomasz od godz. 9.00 – ul. Janowska; Ks. Kamil od godz. 14.00 – ul. Leśna, Targowa, Anny Nagórskiej. O godz. 18.30 spotkanie opłatkowe dla 55 Drużyny Harcerskiej.

– piątek, 12.01. – Wizyta duszpasterska. Ks. Proboszcz od godz. 9.00 – ul. Jasna, Lipowa, Kwiatowa, Ujazdowska; Ks. Tomasz od godz. 9.00 – ul. Wesoła, Nowa, Okólna , Sportowa; Ks. Kamil od godz. 14.00 – ul. Stolarska, Dzika, Słoneczna. O godz. 18.30 spotkanie opłatkowe dla 65 Drużyny Starszoharcerskiej.

– sobota, 13.01. – Ostatni dzień kolędy. Wszyscy kapłani od godz. 9.00 – ul. Krzywa, a później wizyty duszpasterskie “uzupełniające” – według zgłoszeń. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Kadry Instruktorów naszego Szczepu “Brzask”.

4. W przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca, składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego pw. św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc styczeń. W grudniu minionego roku złożyliśmy 307 kopert i przekazaliśmy na ten cel 28 przelewów bankowych na łączną sumę 26 500.00 / dwudziestu sześciu tysięcy pięciuset złotych/. Dziękujemy serdecznie za tak wielką ofiarność. Bóg zapłać!

5. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

6. Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza w dniu 14 stycznia br. o godz. 18.00 na spektakl teatralny “CHŁOPCY”. Sztuka Stanisława Grochowiaka w wykonaniu Amatorskiego Teatru Dramatycznego ze Stalowej Woli.

7. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Wesołej ( nr 15 – 24). Sprzątanie w poniedziałek i w sobotę po Mszy świętej wieczornej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

8. Podziękowania:

– grupom duszpasterskim, a więc: Scholi Cantate Deo, chórowi Gloria, Różom Żywego Różańca, Rodzinie Serca Jezusowego i Parafialnemu Kołu Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam dziękujemy za zorganizowanie “opłatkowych” spotkań oraz za radosne uczestnictwo w niepowtarzalnym wieczorze w Oratorium św. Wojciecha.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Wesołej ( nr 1 – 14) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną ( 80 zł) na zakup kwiatów i środków czystości. We wtorek pracowali: Agnieszka Krawczyk, Teresa Pietras, Jan Suduł, Teresa Suduł, Bartek Wierzbiński i Joanna Wierzbińska, a w piątek: Agnieszka Krawczyk, Barbara Krawczyk, Teresa Pietras, Jan Suduł, Teresa Suduł, Bartek Wierzbiński i Joanna Wierzbińska. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa