«

»

Gru 30

Ogłoszenia Duszpasterskie, Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 31.12.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – 31.12.2017.
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

1. Dzisiaj Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy świętej wieczornej – Nabożeństwo na zakończenie Roku 2017. Zapraszamy.

2. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 01.01. – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i początek Nowego – 2018 – Roku kalendarzowego. Porządek Mszy świętych – niedzielny.

– wtorek, 02.01. – ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej /”kolędy”/. Uwaga! W dniu tym nastąpi zmiana porządku odwiedzin kolędowych. Początek wizyty o godz. 9.00. Ks. Kamil – Łysaków Kolonia oraz ks. Tomasz – Antoniówka. Ks. Proboszcz – z powodu pogrzebu kapłana, kolegi z rocznika święceń – w tym dniu będzie nieobecny. Wieczorem o godz. 16.30 Nowenna do św. Anny, natomiast o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla scholi Cantate Deo w Oratorium św. Wojciecha.
– środa, 03.01. – wizyta duszpasterska: Ks. Proboszcz od godz. 9.00 – ul. Dworcowa; Ks. Tomasz również od godz. 9.00 – ul. Lubelska oraz Ks. Kamil od godz. 14.00 – ul. Kościelna i 3 Maja. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla chóru Gloria.

– czwartek, 04.01. – Pierwszy Czwartek miesiąca stycznia. Wizyta duszpasterska: Ks. Kamil od godz. 14.00 – ul. Nadbrzeżna, Armii Krajowej i Długa; Ks. Proboszcz również od 14.00 – połowa ul. Rozwadowskiej oraz Ks. Tomasz od godz. 9.00 – połowa ul. Rozwadowskiej /od stacji paliw/. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Róż Żywego Różańca.

– piątek, 05.01. – Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30 rano i od 16.00 wieczorem. Wizyta duszpasterska od godz. 14.00. Ks. Proboszcz i Ks. Tomasz – ul. Piłsudskiego; Ks. Kamil – ul. Tartak. O godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla Rodziny Serca Jezusowego oraz Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam.

– sobota, 06.01. – Pierwsza Sobota miesiąca i Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Porządek mszy świętych – niedzielny. Jest to dzień modlitw w intencji misji oraz Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, a ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny. Wieczorem tego dnia Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na godz. 18.00 na Koncert Noworoczny pt. “Od Straussa do Gershwina” w wykonaniu artystów lubelskich scen.

3. W przyszłą niedzielę, zwaną Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy w kościołach szopki oraz śpiewamy kolędy, ale już w mniejszym zakresie, do dnia 2 lutego. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca stycznia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W grudniu 2017 roku przekazaliśmy na ten cel 680 złotych. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00.

4. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

5. Pan Grzegorz Górski, mieszkaniec parafii Lipa, zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe na zakup leku, który jest jedynym ratunkiem na zatrzymanie rozwoju komórek rakowych po przeszczepie szpiku kostnego wykonanego w 2015 roku. Pełna treść tego Apelu o pomoc znajduje się w przedsionku naszego kościoła. W najbliższą sobotę, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, będzie możliwość złożenia do puszek ofiary przeznaczonej na ten cel.

6. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Wesołej ( nr 1 – 14). Sprzątanie w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

7. Podziękowania:

– Pani Barbarze Sulowskiej, właścicielce Firmy Handlowo-Usługowo-Produkcyjnej “Monter” dziękujemy za darmowe przekazanie materiałów instalacyjnych dla Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Jasnej dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę pieniężną na zakup kwiatów i środków czystości (180 zł). Pracowali: w środę – Joanna Daniel, Grażyna Koczwara, Maria Słapczyńska, Alicja, Klaudia i Laura Tokarczyk; w sobotę – Joanna, Katarzyna, Małgorzata i Paweł Daniel, Grażyna Koczwara, Maria Słapczyńska, Alicja, Klaudia i Laura Tokarczyk, Barbara Michalczak i Alina Pełka. Do ofiary pieniężnej dołączyli się: p. Płachta, p. Pelc oraz Karolina i Krzysztof Klukowicz. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 1/+Janusz Flis ze Zdziechowic Drugich – będą sprawowane o spokój jego duszy 4 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ + Agrypina Teresa Rozesłaniec również ze Zdziechowic Drugich – 3 Msze święte od uczestników pogrzebu; 3/ Grzegorz Batkowski, zamieszkały ostatnio w Lublinie – 2 intencje Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa