(#1) Spotkanie opłatkowe Liturgicznej Służby Ołtarza

Rozpoczęły się spotkania opłatkowe dla poszczególnych grup duszpasterskich i nie tylko, związanych z naszą parafią. Pierwsze z nich odbyło się w piątek 29 grudnia o godz. 18.00, gromadząc naszych ministrantów i lektorów.

Spotkanie w Oratorium św. Wojciecha zaczęło się wspólną modlitwą, odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Po złożeniu życzeń i połamaniu się opłatkiem przyszedł czas na kolędowanie przy gitarze. Stoły zapełniły się przekąskami, napojami i ciepłym posiłkiem, przygotowanymi przez rodziców naszych ministrantów.

Pierwsze spotkanie świąteczne było okazją do skorzystania z nowej kuchni z zapleczem oraz postawionym od podstaw piecem kaflowym. Nasze Oratorium, dzięki pomocy wielu parafian nabiera właściwego wyglądu, co pozwala cieszyć się  chętnie i licznie gromadzącym się  dzieciom, wzrastającej – nie tylko w ilość! –  młodzieży oraz angażującym się dorosłym – a w przyszłości także i Seniorom – wspólnotowymi chwilami spędzonymi  w odpowiednich warunkach. 

Już teraz czekamy na kolejne grupy i sympatyków parafii podczas następnych spotkań opłatkowych!