«

»

Gru 26

Ogłoszenia duszpasterskie – święto świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika – 26.12.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
Święto świętego Szczepana, Pierwszego Męczennika – 26.12.2017.

 

1. Dzisiaj święto świętego Szczepana, pierwszego Męczennika. Porządek Mszy świętych niedzielny. Pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do świętej Anny, Patronki naszej parafii.

2. W przyszłą niedzielę kończymy rok kalendarzowy 2017. Zapraszamy na specjalne dziękczynne nabożeństwo, które będzie sprawowane po Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00.

3. W Kochanach, od jutra, będą wystawiane “Jasełka w plenerze” – inscenizacja ukazująca Narodziny Zbawiciela przygotowana ogromnym nakładem ludzkich sił i środków materialnych. Dojazd od strony Malińca lub od Rzeczycy Długiej. Terminy inscenizacji: 27, 28, 29 i 30 grudnia 2017 roku oraz 5, 6 i 7 stycznia 2018 roku. Godziny inscenizacji: 17.00 i 19.30. Zgłoszenia telefoniczne pod nr 15 824 42 90 lub 690 537 090.

4. Dziękujemy Księdzu Kamilowi, który wraz z ekipą artystyczną, z Instruktorami ZHP, z Harcerzami oraz Przyjaciółmi naszego Szczepu “Brzask” przygotował i wykonał świąteczną dekorację w naszym kościele. Piękna i symboliczna szopka z zaklikowskim Rynkiem na horyzoncie, przybrane choinki wewnątrz i na zewnątrz świątyni oraz odpowiednio dobrane oświetlenie wprowadzają nas w niepowtarzalny duchowy i modlitewny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

5. Na terenie naszej parafii, w Barakach Starych, pod numerem 86 została wykonana “żywa stajenka betlejemska”. W imieniu wykonawcy tego pięknego dzieła, pana Hieronima, zapraszamy do odwiedzin tego miejsca, zwłaszcza z dziećmi. Gratulujemy i dziękujemy panu Hieronimowi za możliwość doświadczenia klimatu betlejemskiej groty. Bóg zapłać

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa