«

»

Gru 23

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu, Rok B – 24.12.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
IV Niedziela Adwentu, Rok B – 24.12.2017.

 

1. Betlejemskie Światło Pokoju będzie można odebrać w kościele św. Anny dzisiaj bezpośrednio po każdej Mszy świętej.

2. Dzisiaj wieczorem nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00. W tym czasie zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby z najbliższymi podzielić się głęboką radością z przyjścia Boga do człowieka. Proponujemy przeżyć ten czas według następującego programu: 1/ na początek śpiew kolędy “Wśród nocnej ciszy”; 2/ następnie odczytanie ewangelicznego opisu Narodzenia Pańskiego wg Łk 2,1-14; 3/ modlitwa za obecnych i nieobecnych /przebywający z dala od domu oraz zmarli z rodziny/ przy wigilijnym stole; 4/ składanie sobie świątecznych życzeń i łamanie się opłatkiem; 5/ spożywanie postnego wigilijnego posiłku; 6/ śpiewanie kolęd i pastorałek na chwałę Boga i dla radości uczestników spotkania.

3. Również dzisiaj o północy będzie sprawowana Msza święta zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej, a więc o godz. 23.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Gloria i zaproszonych Gości.

4. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 25.12. – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek liturgii będzie niedzielny do południa, a więc o godz. 7.30; 9.00; 10.30 i o godz. 12.00. Nie będzie sprawowana Msza święta o godz. 17.00.

– wtorek, 26.12. – święto świętego Szczepana, pierwszego Męczennika. Porządek Mszy świętych niedzielny, a pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, czyli o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do świętej Anny, Patronki naszej parafii.

– środa, 27.12. – liturgiczne święto św. Jana Ewangelisty. Msze święte o godz. 7.00 rano i o godz. 17.00 wieczorem. Pod koniec Mszy świętych będzie błogosławieństwo wina mszalnego i rozdzielenie go pomiędzy uczestników liturgii. Tradycja podaje, że św. Jan pobłogosławił kubek, w którym było zatrute wino i w ten sposób uwolnił wino od trucizny. Trucizna jest symbolem nienawiści, dlatego wino św. Jana niech nas zachęci do wzajemnej miłości. Kapłan, podając wiernym wino do skosztowania, wypowiada słowa: “Bibe amorem sancti Joanni – Pij miłość świętego Jana”.

– czwartek, 28.12. – święto świętych Młodzianków, Męczenników. W tym dniu rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną “kolędą”. Celem tych odwiedzin jest zapoznanie się duszpasterzy z wiernymi oraz podzielenie się troską o ich duchowe dobro, a przede wszystkim modlitwa i błogosławieństwo Boże dla domowników. Grafik wizyty duszpasterskiej znajduje się w przedsionku kościoła oraz jest umieszczony na stronie Internetowej naszej parafii. W tym tygodniu, w czwartek, piątek i sobotę, każdego dnia od godz. 9.00, planujemy odwiedzić Zdziechowice Pierwsze i Drugie, Baraki Nowe, Baraki Stare, Józefów i Karkówkę. Początek od strony Węglina – dwóch kapłanów i trzeci od Radnej Góry. Kapłanom będzie towarzyszyło 2 ministrantów, którzy są odpowiednio przygotowani do religijnego przeżywania tej wizyty w rodzinach.

– piątek, 29.12. – w tym dniu rozpoczynamy świąteczne spotkania zwane “opłatkowymi” z grupami duszpasterskimi oraz wspólnotami, które już działają, bądź zamierzają wznowić działalność w naszej parafii. Grafik z propozycjami spotkań znajduje się w przedsionku kościoła i jest zamieszczony na stronie www naszej parafii. W tym tygodniu zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza w piątek, godz. 18.00 oraz młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w sobotę, 30 grudnia, także na godz.18.00. Wszystkie spotkania “opłatkowe” będą się odbywały w Oratorium św. Wojciecha. Przedstawicieli poszczególnych grup i wspólnot prosimy o wcześniejszy kontakt z Księdzem Opiekunem.

5. Dziękujemy młodzieży z naszej parafii, działającej w KSM, za przeprowadzenie akcji “Świąteczna paczka dla dziecka”. Wszystkim parafianom, którzy tak chętnie włączyli się w to piękne dzieło dziękujemy za przekazane na ten cel paczki. Bóg zapłać!

6. Prasa katolicka w wydaniu świątecznym – Niedziela, Gość Niedzielny, WPiS, Arka – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

7. Świece Caritas jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom znajdują się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Można nabyć je również w zakrystii.

8. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Jasnej. Sprzątanie w tym tygodniu w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego ( nr od 41 do 62) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę ( 280 złotych!) na zakup kwiatów i środków czystości. W poniedziałek pracowali: Joanna Bałata, Halina Komierzyńska, Stanisława Kuznecka, Irena Rajpold, Bartosz Wojniak, Marianna Wojniak i Ewa Żurawicz, a w piątek: Grzegorz Bałata, Joanna Bałata, Halina Komierzyńska, Stanisława Kuznecka, Irena Rajpold, Paweł Rajpold, Bartosz Wojniak, Marianna Wojniak, Ewa Żurawicz i Kamil Żurawicz. Do ofiary na kwiaty i środki czystości dołączyli swój dar: Zofia Kamińska, Antoni Komierzyński, Kazimierz Miecznikowski, Andrzej Sobala oraz Irena Sobala. Bóg zapłać!

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: 1/+Marianna Binek ze Starych Baraków – będą sprawowane za nią 4 Msze święte od uczestników pogrzebu; 2/ Irena Garbacz z Ireny – 2 intencje Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa