«

»

Gru 18

Rekolekcje adwentowe 2017

“Zróbcie wszytko, cokolwiek wam powie” – słowa Maryi, skierowane do sług na weselu w Kanie Galilejskiej były myślą przewodnią tegorocznych rekolekcji adwentowych. Poprowadził je ks. Daniel Koryciński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej oraz Muzeum im. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

Trzy dni rekolekcyjnej drogi, od soboty 16 grudnia do poniedziałku 18 grudnia, wypełnione były licznymi kazaniami i konferencjami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był czas dla dzieci, jak również dla młodzieży. Czas na refleksję nad życiową drogą mieli także wszyscy dorośli. Zaproszeni do świątyni zostali także ludzie chorzy i cierpiący. Zwieńczeniem czasu rekolekcji była poniedziałkowa spowiedź święta. Podczas Eucharystii kończącej ten czas refleksji i bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, miało miejsce odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich z namaszczeniem olejem miłości.

Dziękujemy ks. Danielowi za ten wyjątkowy czas rekolekcji, wypełniony bardzo przystępnymi dla słuchaczy słowami homilii i konferencji, ukazujących na poważnie, ale i na wesoło naszą codzienną drogę wiary!

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska