«

»

Gru 16

Ogłoszenia duszpasterskie, III Niedziela Adwentu, “Gaudete!”, Rok B – 17.12.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
III Niedziela Adwentu “Gaudete!”, Rok B – 17.12.2017.

1. Wczoraj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Dzisiaj porządek niedzielny, a jutro dzień rekolekcyjnej spowiedzi – skorzystajmy z tego daru Bożego Miłosierdzia. Jutro Msze święte będą sprawowane o godz. 6.30; o godz. 10.00 – dla starszych i chorych oraz o godz. 17.00 na zakończenie tegorocznych adwentowych ćwiczeń duchowych.

2. Dzisiaj – trzecia niedziela Adwentu zwana “Gaudete”, to znaczy “Radujcie się w Panu, zawsze”. Po każdej Mszy świętej nasi ministranci, młodzież z KSM i harcerze będą rozprowadzali przed kościołem św. Anny opłatki pobłogosławione w ubiegłą niedzielę. Ofiary złożone z tej racji zostaną przeznaczone na finansowanie generalnego remontu Oratorium św. Wojciecha. Uwaga! Nie będzie w tym roku roznoszenia opłatków po domach!

3. Również dzisiaj młodzież z KSM będzie rozprowadzała – wraz z opłatkami – wieńce świąteczne i bombki na choinkę. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu ministrantów oraz młodzieży z KSM do Zakopanego podczas ferii zimowych w 2018 roku.

4. Także dzisiaj, o godz. 18.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie będzie miała miejsce “Wigilia Zaklikowska”. Podczas niej odbędzie się spektakl teatralny, ukazujący zaklikowskie zwyczaje wigilijne sprzed lat, koncert kolęd Chóru “Gloria”, harcerski montaż słowno – muzyczny pt. “W Tobie jest światło”, związany z Betlejemskim Światłem Pokoju oraz Gminne przekazanie Światła z Betlejem przez zuchów i harcerzy z 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”. Na koniec będą miały miejsce życzenia i wieczerza wigilijna. W imieniu Organizatorów – serdecznie zapraszamy!

5. Betlejemskie Światło Pokoju będzie można odebrać w kościele św. Anny w sobotę /23.12./ bezpośrednio po Mszy świętej roratniej i wieczornej oraz w najbliższą niedzielę /24.12./ także bezpośrednio po Mszach świętych.

6. W ostatnim, w tym roku trzecim, tygodniu Adwentu zapraszamy na Mszę świętą roratnią o godz. 6.30.

7. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek, 19.12. – Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w której oddajemy cześć Patronce naszej parafii.

– piątek, 22.12. – Dyrekcja, Nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy na widowisko pt. “Opowieść wigilijna”, zrealizowane na podstawie opowiadania Charles’a Dickensa. Miejsce: sala widowiskowa GOK w Zaklikowie, godz. 18.00.

8. Młodzież z naszej parafii, działająca w KSM, już po raz trzeci zaprasza do włączenia się w akcję “Świąteczna paczka dla dziecka”. Na choince przy ołtarzu św. Józefa są zawieszone serduszka z informacją o potrzebującym dziecku. Paczki z naklejonym serduszkiem możemy składać w zakrystii do 21 grudnia /czwartek/. Zachęcamy do włączenia się w to piękne świąteczne dzieło.

9. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, których odwiedzimy z sakramentalną posługą przedświąteczną w dniu 21 grudnia /czwartek/, od godz. 13.30.

10. W przyszłą niedzielę wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby z najbliższymi wsłuchać się w ewangeliczny opis Narodzenia Pańskiego, pomodlić się za obecnych i nieobecnych, złożyć sobie świąteczne życzenia, połamać się opłatkiem, spożyć postny posiłek i zaśpiewać kolędy i pastorałki na chwałę Boga i dla duchowego pożytku ludzi dobrej woli. Podtrzymujmy tę piękną i bardzo wymowną tradycję wieczoru wigilijnego w polskich Rodzinach.

11. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

12. Świece Caritas jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom znajdują się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Można nabyć je również w zakrystii.

13. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego – numery od 41 do 62. Sprzątanie w tym tygodniu: w poniedziałek oraz w sobotę bezpośrednio po Mszy świętej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

14. Podziękowania:

– Panu Michałowi Partyka, właścicielowi Firmy MP Drzwi, składamy serdeczne podziękowania za “świąteczny podarunek” w postaci 6 drzwi ofiarowanych i zainstalowanych w budynku Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– Panu Dariuszowi Szyszka, Dyrektorowi Fabryki Okien w Zaklikowie dziękujemy za gratisowe wykonanie i instalację nowych okien do budynku Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zaklikowie za sfinansowanie przejazdu autobusowego naszych harcerzy i harcerzy starszych na dzisiejsze hufcowe przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Stalowej Woli.

– Zuchy, harcerze i harcerze starsi z naszego szczepu otrzymali już wszystkie 163 harcerskie polary. Dziękujemy jeszcze raz za ogromną życzliwość podczas akcji rozprowadzania zniczy i pączków, dzięki czemu można było bardzo znacząco dofinansować ich zakup.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego ( nr od 25 do 40) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę ( 60 złotych) na zakup kwiatów i środków czystości. Bóg zapłać! W poniedziałek pracowali: Krystyna Iracka, Adam Komierzyński, Marianna Komierzyńska, Jadwiga Płachecka i Małgorzata Wójcik, a wczoraj: Anna Iracka, Kinga Iracka, Krystyna Iracka, Adam Komierzyński, Marianna Komierzyńska, Jadwiga Płachecka i Małgorzata Wójcik. Bóg zapłać!

15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Tadeusz Wójcik z Zaklikowa – będzie sprawowana za niego 1 Msza święta od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa