«

»

Gru 09

Ogłoszenia duszpasterskie, II Niedziela Adwentu, Rok B – 10.12.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
II Niedziela Adwentu, Rok B – 10.12.2017.

 

1. Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste nadanie barw dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”. Z serca dziękujemy za obecność oraz za włączenie się w organizację tego niepowtarzalnego wydarzenia. Pani Annie Krzyżanowskiej, Dyrektor GOK, dziękujemy za udostępnienie sali wraz z nagłośnieniem i zapleczem kulinarnym. Pani Ewie Pelc właścicielce Karczmy Pasadena z Zaklikowa oraz Pani Małgorzacie Kulpa z Karkówki dziękujemy za ufundowanie pizzy dla 160 zuchów, harcerzy i harcerzy starszych naszego szczepu “Brzask”. Więcej informacji znajdziemy wkrótce na stronie Internetowej naszej parafii.

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca grudnia – składka w kopertach na prowadzony remont kościoła Świętej Trójcy. Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary!

3. W dniu dzisiejszym podczas Mszy świętej dla dzieci, o godz. 10.30, zostaną/zostały poświęcone medaliki i wręczone przez ojców dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej. O godz. 16.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy!

4. Również dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, stąd też po Mszach świętych będzie można złożyć na ten cel ofiarę do puszek.

5. Także dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 7.30 zostały pobłogosławione opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Natomiast po każdej Mszy świętej, dzisiaj i w niedzielę następną /tj. 10 i 17 grudnia/ nasi ministranci, młodzież z KSM i harcerze będą rozprowadzali te opłatki przed kościołem św. Anny. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na finansowanie generalnego remontu Oratorium św. Wojciecha. Uwaga! Nie będzie roznoszenia opłatków po domach!

6. Zapraszamy w tym tygodniu wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami, na Mszę świętą roratnią o godz. 6.30.

7. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 11.12. – Rodziny świętej Anny zapraszamy do Oratorium na godz. 18.00. Na dzień dzisiejszy Wspólnota ta liczy 7 Rodzin. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich Rodzin naszej parafii i jest ono ciągle aktualne, to znaczy można w każdej chwili dołączyć do tej Wspólnoty w ciągu roku duszpasterskiego.

– wtorek, 12.12. – Nowenna do św. Anny o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, w której oddajemy cześć Patronce naszej parafii.

– środa, 13.12. – wspomnienie dowolne św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

– czwartek, 14.12. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.

– piątek, 15.12. – Pierwsza rocznica śmierci +Księdza Prałata Doktora Piotra Tarnowskiego. Będą sprawowane w tym dniu dwie Msze święte w Jego intencji: o godz. 6.30 – roraty i o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

– sobota, 16.12. – Mszą świętą roratnią rozpoczynamy tegoroczne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. mgr Daniel Koryciński, dyrektor Muzeum Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej oraz Diecezjalny Koordynator Papieskich Dzieł Misyjnych. Program Rekolekcji znajduje się w przedsionku kościoła oraz jest zamieszczony na stronie Internetowej naszej parafii. Rekolekcje zakończą się spowiedzią adwentową w poniedziałek, 18 grudnia.

8. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM będzie rozprowadzała – wraz z opłatkami – wieńce świąteczne i bombki na choinkę. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu ministrantów oraz młodzieży z KSM do Zakopanego podczas ferii zimowych w 2018 roku.

9. Również w przyszłą niedzielę, 17 grudnia, o godz. 18.30 odbędzie się Wigilia Zaklikowska w Gminnym Ośrodku Kultury. Podczas Wigilii odbędzie się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy z 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”.

10. Młodzież z naszej parafii, działająca w KSM, już po raz trzeci zaprasza do włączenia się w akcję “Świąteczna paczka dla dziecka”. Na choince przy ołtarzu św. Józefa są zawieszone serduszka z informacją o potrzebującym dziecku. Paczki z naklejonym serduszkiem możemy składać w zakrystii do 21 grudnia /czwartek/. Zachęcamy do włączenia się w to piękne świąteczne dzieło.

11. Informujemy z radością, że Wspólnota Lektorów Dorosłych, która w ubiegłą niedzielą rozpoczęła posługę lektora, psałterzysty i kantora podczas Mszy świętych o godz. 7.30; 12.00 i

17.00, powiększyła się o kolejne dwie osoby i liczy obecnie 10 osób. Zaproszenie do włączenie się w tę Wspólnotę jest nadal aktualne. Szczegółowe informacje można uzyskać u Księdza Proboszcza, który jest Moderatorem tej Wspólnoty.

12. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

13. Świece Caritas jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom znajdują się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Można nabyć je również w zakrystii.

14. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego – numery od 25 do 40. Sprzątanie w tym tygodniu: w poniedziałek oraz w sobotę bezpośrednio po Mszy świętej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

15. Ogłoszenie Pana Burmistrza Zaklikowa: Gmina Zaklików rozpoczyna realizację projektu polegającego na montażu instalacji odnawialnych źródeł energii dla Gminy Zaklików. Mieszkańcy Zaklikowa, Ireny, Łążku, Łysakowa, Kolonii Łysaków, Antoniówki i Dąbrowy będą mogli podpisać umowy dzisiaj /10 grudnia 2017 roku/ w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Zaklików, w godz. 10.00 – 15.00, natomiast mieszkańcy Zdziechowic, Karkówki, Józefowa i Baraków, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie, będą mieli możliwość podpisania umowy w remizie OSP w Zdziechowicach w następujących terminach: wtorek – 12 grudnia – w godz. 10.00 – 15.00 oraz środa – 13 grudnia – w godz. 13.00 – 17.00. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miasta, w pokoju nr 16 lub telefonicznie – 015 873 84 76.

16. Podziękowania:

– Pani Marii Sosnówka, właścicielce Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego “ROL-BUD” w Zaklikowie, dziękujemy za ofiarowanie wielu różnych materiałów budowlanych przeznaczonych na remont Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego ( nr od 11 do 24) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę ( 160 złotych) na zakup kwiatów i środków czystości. Bóg zapłać! W poniedziałek pracowali: Natalia Bednarska, Jadwiga Michalczak, Renata Oszust, Weronika Paterska, Wanda Sobiło, Barbara Sulowska, Jakub Sulowski, Wanda Trela i Anna Żurawicz, a wczoraj: Maria Bednarska, Renata Oszust, Weronika Paterska, Wanda Sobiło, Barbara Sulowska, Wanda Trela i Anna Żurawicz. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa