Roraty ze „Strażnikiem Skarbów”!

Roraty cieszą się od lat niesłabnącą popularnością . Od rana ulice naszej parafii rozświetla światło lampionów, niesionych przez wiernych, od najmłodszych po najstarszych, zmierzających na godz. 6.30 do kościoła św. Anny.

Tegoroczne Msze święte roratnie przybliżają postać wyjątkowego człowieka – św. Józefa. Został On wybrany przez Boga na ziemskiego Strażnika Skarbów. Tymi Skarbami są Jezus i Maryja.

Dzieci, młodzież i dorośli w trakcie kazań poznają życie św. Józefa – Jego codzienność i przykład postępowania. Pomocą służą teksty Pisma Świętego oraz nagrania fragmentów książki Jana Dobraczyńskiego pt. „Cień Ojca”.

Pod koniec każdych rorat losowana jest figura Marki Bożej, która wędruje na całą dobę do konkretnej rodziny, aby towarzyszyć jej podczas pracy i modlitwy. Dodatkowo dzieci otrzymują planszę z wizerunkiem świętej Rodziny oraz naklejki, ukazujące codzienność Strażnika Skarbów.

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. To doskonały sposób na właściwe przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia oraz do spotkania z Bogiem kiedyś w wieczności!

 

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska