«

»

Gru 02

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu, Rok B – 03.12.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
I Niedziela Adwentu, Rok B – 03.12.2017.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, którego tematem są słowa: “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Mszą świętą o godz. 7.30 rozpoczynamy/rozpoczęliśmy/ tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych Caritas w zakrystii po każdej Mszy świętej niedzielnej i w dni powszednie przez cały okres Adwentu. Byłoby pięknie, gdyby w każdej rodzinie naszej parafii zapłonęła ta świeca Caritas, nie tylko podczas Wieczerzy wigilijnej, ale również podczas wszystkich świątecznych spotkań w gronie rodzinnym.

2. Również dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca grudnia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy świętej o godz. 12.00, a o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe w intencji misji. Zapraszamy!

3. Także dzisiaj, a informujemy o tym z wielką radością, rozpoczęła swoją posługę w parafii ośmioosobowa Wspólnota Lektorów Dorosłych. Cztery Panie i czterech Panów będzie pełniło funkcje lektora, psałterzysty i kantora podczas Mszy świętych o godz. 7.30; 12.00 i 17.00. Dziękujemy im za podjęty trud, a tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, a mają ku temu predyspozycje, zapraszamy do włączenia się w to “dzieło”.

4. Od jutra, przez cały Adwent będzie sprawowana Msza święta roratnia w dni powszednie o godz. 6.30 rano. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami, na poranną Eucharystię.

5. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 04.12. – przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy do kościoła na godz. 17.00, na Mszę świętą, po której odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne.

– wtorek, 05.12. – Nowenna do św. Anny o godz. 16.30, a o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja. Natomiast Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza w tym dniu na godz. 17.00 na spotkanie z “Super Nianią” Panią Dorotą Zawadzką. Na spotkaniu będą poruszane sprawy dotyczące wychowania dzieci.

– środa, 06.12. – wspomnienie dowolne św. Mikołaja. Wszystkich kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00 i na spotkanie ze świętym Mikołajem. Natomiast Wspólnotę Lektora Dorosłego oraz tych, którzy pragną włączyć się czynnie w liturgię Mszy świętych sprawowanych w naszej parafii, zapraszamy w tym dniu na godz. 18.00 do Oratorium św. Wojciecha.

– czwartek, 07.12. – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to Pierwszy czwartek miesiąca grudnia. Modlitwy w intencji powołań do służby w kościele – po Mszy świętej wieczornej.

– piątek, 08.12. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte: godz. 6.30 – Roraty; o godz. 11.00, a po niej Godzina Łaski od 12.00 – do 13.00. Właśnie 70 lat temu, 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Wieczorna Msza święta w tym dniu o godz. 17.00.

– sobota, 09.12., godz. 15.00 – w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się uroczyste nadanie barw dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i instruktorów naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie także rodziców naszych zuchów, harcerzy i harcerzy starszych oraz wszystkich sympatyków harcerstwa w Zaklikowie.

6. W przyszłą niedzielę będą miały miejsce 3 wydarzenia duszpasterskie w naszej świątyni:

a – podczas Mszy świętej o godz. 7.30 zostaną pobłogosławione opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Natomiast po każdej Mszy świętej, przez dwie kolejne niedziele /tj. 10 i 17 grudnia/ nasi ministranci, młodzież z KSM i harcerze będą rozprowadzali te opłatki przed kościołem św. Anny. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na sfinansowanie generalnego remontu Oratorium św. Wojciecha. Jak już podawaliśmy w ogłoszeniach parafialnych, remont ten rozpoczęliśmy w marcu tego roku i pragniemy zakończyć go przed Bożym Narodzeniem 2017! Uwaga! Nie będzie roznoszenia opłatków po domach! W okresie przedświątecznym zatroszczmy się o osoby starsze i samotne i pomóżmy im radośnie przeżyć święta Narodzenia Pańskiego.

b – podczas Mszy świętej dla dzieci, o godz. 10.30, zostaną poświęcone medaliki i wręczone przez ojców dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

c – z racji drugiej niedzieli miesiąca składka w kopertach na prowadzony remont naszego kościoła parafialnego pw. św. Trójcy. Ofiary w kopertach można składać przez cały miesiąc grudzień. W listopadzie złożyliśmy 262 koperty i przekazaliśmy na ten cel 28 przelewów bankowych na łączną sumę 18 820.00 /osiemnaście tysięcy osiemset dwadzieścia złotych/. Dziękujemy serdecznie za tak wielką ofiarność. Bóg zapłać!

7. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Wiara, Patriotyzm i Sztuka /WPiS/ – są do nabycia u ministrantów, stojących przy wejściu do kościoła.

8. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego – numery od 11 do 24. Sprzątanie w tym tygodniu: w poniedziałek oraz w sobotę bezpośrednio po Mszy świętej lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

9. Podziękowania:

– w imieniu zuchów i harcerzy dziękujemy za bardzo życzliwe wsparcie akcji „Andrzejkowa Słodka Niedziela”. Parafianie zakupili ponad 1700 pączków! Zysk ze sprzedaży /3786 zł 74 gr/ zgodnie z zapowiedzią zostanie przeznaczony na dofinansowanie zakupu harcerskich polarów dla wszystkich 160 zuchów i harcerzy. Jednocześnie dziękujemy za upieczenie i darmowe przekazanie pączków: Piekarni “Złoty Kłos” z Lipy, Sklepowi “Groszek” z Zaklikowa oraz tak licznym rodzicom, babciom i przyjaciołom naszego 5 Szczepu Harcerskiego “Brzask”.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego (nr od 1 do 9) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę (120 złotych) na zakup kwiatów i środków czystości. Bóg zapłać! W poniedziałek pracowały: Małgorzata Chmiel, Zofia Muszyńska, Dorota Toczyska, Agnieszka Tomiło i Krystyna Warchoł, a wczoraj: Małgorzata Chmiel, Adam Masiewicz, Anna Masiewicz, Magdalena Masiewicz, Zofia Muszyńska, Dorota Toczyska, Agnieszka Tomiło i Krystyna Warchoł. Bóg zapłać!

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa