«

»

Lis 25

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIV Niedziela zwykła, Rok A, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26.11.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIV Niedziela zwykła, Rok A – 26.11.2017.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. Wczoraj, ostatnia sobota listopada 2017 – dla scholi dziecięcej Ignis była okazją do odwiedzin Rzeszowa, najpierw “park trampolin”, potem kino; zaś ministranci i młodzież z KSM przeżyli ten dzień pełen przygód i atrakcji w Radomyślu nad Sanem. Więcej informacji wkrótce na stronie Internetowej naszej parafii. Dziękujemy Księdzu Kamilowi oraz Pani Izabeli Spyra, Pani Alicji Tokarczyk, Pani Sylwii Janiszewskiej i Pani Izabeli Michalczak  za organizację i opiekę podczas “rzeszowskiego” wyjazdu, a także składamy podziękowania Ks. Tomaszowi za atrakcyjne zagospodarowanie sobotniego dnia na “radomyskim” wzgórzu.

2. Od wczoraj do najbliższej soboty przeżywamy Tydzień Biblijny. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

3. Dzisiaj – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego oraz patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przed zakończeniem Mszy świętej odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

4. Także dzisiaj przeżywamy w naszej parafii tzw. “Andrzejkową Słodką Niedzielę” – jest to ostatnia niedziela przed Adwentem. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć u naszych Zuchów przepyszne pączki! Zysk zostanie przeznaczony na dofinansowanie zakupu harcerskich polarów. Cena wyjściowa pączka to 2 zł. Zachęcamy do radosnego włączenia się w tę inicjatywę!

5. Również dzisiaj po Mszy świętej dla dzieci, o godz. 10.30, kolejne spotkanie formacyjno-informacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

6. Dzisiaj o godz. 16.30 Nabożeństwo do Trójcy Świętej – za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

7. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– środa, 29.11. – spotkanie Wspólnoty Lektora Dorosłego o godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha. Zapraszamy tych, którzy pragną włączyć się czynnie w liturgię Mszy świętych sprawowanych w naszej parafii.

– czwartek, 30 11. – święto św. Andrzeja Apostoła. Odpust w parafii Borów.

– piątek, 01.12. – Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź od 6.30 rano i od 16.00 po południu, a nabożeństwo do NSPJ po Mszach świętych: porannej i wieczornej. W tym dniu odbędzie się spotkanie Rodziny Serca Jezusowego – godz. 18.00 w Oratorium św. Wojciecha.

8. W sobotę, 02.12. – Pierwsza Sobota miesiąca grudnia. Liturgia wieczorna będzie miała następujący przebieg: o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji do godz. 17.45, z kolei 15-minutowa medytacja różańcowa prowadzona przez kapłana i na zakończenie – Różaniec w intencji wynagradzającej. Zakończenie nabożeństwa ok. godz. 18.30. Informujemy, że w zakrystii i na bocznych ołtarzach znajdują się odpowiednie “książeczki” dla tych, którzy praktykują Pierwsze Soboty miesiąca.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, którego tematem będą słowa: “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca grudnia, stąd możliwość wsparcia Radia Maryja poprzez ofiarę złożoną do puszek po każdej Mszy świętej. W listopadzie przekazaliśmy na ten cel 574 złote i 12 groszy. Bóg zapłać! Natomiast zmiana tajemnic różańcowych będzie – w odpowiedzi na prośbę zainteresowanych – po Mszy świętej o godz. 12.00.

10. Zamówione lampiony na Msze święte roratnie można odebrać w zakrystii.

11. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

12. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego – numery od 1 do 9. Sprzątanie w tym tygodniu: w poniedziałek oraz w sobotę bezpośrednio po nabożeństwie Pierwszej Soboty miesiąca grudnia /ok. godz. 18.30/ lub w terminie ustalonym z Panem Kościelnym.

13. Podziękowania:

– Pani Annie Rząd, właścicielce Hurtowni Ogólnobudowlanej Fas Dom, dziękujemy za systematyczne ofiarowanie wielu różnych materiałów budowlanych służących do wyposażenia i upiększenia Oratorium św. Wojciecha. Bóg zapłać!

– Pani Barbarze Marchut, właścicielce Hurtowni AN-BUD dziękujemy za podarowaną cegłę i cement, które zostały już wykorzystane w remoncie kuchni z zapleczem oraz w przebudowie sanitariatów w Oratorium św. Wojciecha.

– Pani doktor Marii Robak z Zaklikowa składamy podziękowania za dar w postaci płytek kuchennych i akcesoriów hydraulicznych do w/w kuchni.

– Pani Małgorzacie Kulpa z Karkówki wyrażamy wdzięczność za ufundowanie zlewozmywaka i suszarki do naczyń do tejże kuchni.

– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Słubickiego ( nr od 38 do 62) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę ( 130 złotych) na zakup kwiatów i środków czystości. Bóg zapłać! W poniedziałek pracowali: Bożena Balcerowska, Anna Bojko, Teresa Bzymek, Wiesław Bzymek, Ewa Komierzyńska, Małgorzata Kulpa, Barbara Osińska, Jerzy Orzechowski, Wiesława Płuciennik, Iwona Sołtys i Bożena Szewczyk, a w sobotę: Joanna Balcerowska, Anna Bojko, Stanisław Bojko, Teresa Bzymek, Wiesław Bzymek, Ewa Komierzyńska, Kornelia Kulpa, Małgorzata Kulpa, Przemysław Kulpa, Barbara Osińska, Jolanta Orzechowska, Danuta Pęzioł i Wiesława Płuciennik. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Helena Maziarz z Zaklikowa – będą sprawowane za nią 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa