„Zaśpiewajmy świętej Cecylii!”

Pod takim tytułem uczono w naszej parafii św. Cecylię – patronkę muzyki i śpiewu kościelnego. W środę 22 listopada po Mszy świętej wieczornej odbyło się wspólne śpiewanie wraz z Dziecięcą Scholą „Ignis”, Scholą „Cantate Deo” i z Chórem „Gloria.”

Muzyczne spotkanie, pierwsze w takiej formie, prowadził Ks. Proboszcz Michał Mierzwa. Zgromadzeni parafianie mogli wraz z ze scholami i chórem radośnie wyśpiewać chwałę Bogu i oddać cześć św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

Na zakończenie Ks. Proboszcz wraz ze Schola Dziecięcą „Ignis” i zgromadzonymi w świątyni zaśpiewał skomponowaną przez siebie piosenkę o najmłodszej  scholi, która od tej pory stała się jej hymnem.

Znane powiedzenie św. Augustyna – „kto śpiewa, ten dwa razy się modli” w sposób szczególny urzeczywistniło się podczas tego wyjątkowego wieczoru. Mamy nadzieję, że spotkanie muzyczne „Zaśpiewajmy świętej Cecylii!” stanie się tradycją naszej wspólnoty parafialnej!

 

Zdjęcia – P. Sylwia Janiszewska