«

»

Lis 18

Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela zwykła, Rok A – 19.11.2017.

Ogłoszenia duszpasterskie – parafia św. Anny w Zaklikowie
XXXIII Niedziela zwykła, Rok A – 19.11.2017.

1. Wczoraj w hali sportowej w Janowie Lubelskim odbył się Regionalny Turniej Futsalu Ministrantów i Lektorów. Z radością informujemy, że nasi lektorzy starsi zdobyli srebrny medal, a lektorzy młodsi zajęli III miejsce. Gratulujemy! Więcej informacji znajdziemy na stronie www naszej parafii.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 Nieszpory niedzielne – za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy!

3. W liturgii i w duszpasterstwie nadchodzącego tygodnia przeżywać będziemy:

– poniedziałek, 20. 11. – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. W tym dniu, tworzącą się wspólnotę “Rodziny świętej Anny” oraz wszystkich chętnych do włączenia się w rodzinną i wspólnotową formację zapraszamy do Oratorium św. Wojciecha na godz. 18.00.

– wtorek, 21.11. – wspomnienie Ofiarowana Najświętszej Maryi Panny. Nowenna do św. Anny za zmarłych polecanych w wypominkach – o godz. 16.30. Natomiast Rodziców zuchów, harcerzy i harcerzy starszych z naszego szczepu zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w tym dniu o godz. 18.00 w kościele św. Anny. Dotyczyć będzie ono najbliższych planów w działalności Szczepu “Brzask” (w tym wyjazdów w czasie ferii), planów powołania Koła Przyjaciół Harcerstwa oraz bieżących spraw organizacyjnych.

– środa, 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. W tym dniu po Mszy świętej wieczornej /ok. godz. 17.30/ odbędzie się wieczorne spotkanie “Zaśpiewajmy świętej Cecylii”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania wraz z dziecięcą scholą Ignis, ze scholą Cantate Deo i z chórem Gloria.
– piątek, 24.11. – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich, Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

4. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego i patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Od soboty przed tą Uroczystością do soboty przed I Niedzielą Adwentu będziemy przeżywali Tydzień Biblijny.

5. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej na kolejne spotkanie formacyjno-informacyjne po Mszy świętej dla dzieci o godz. 10.30.

6. Także w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w naszej parafii tzw. “Andrzejkową Słodką Niedzielę” – jest to ostatnia niedziela przed czasem adwentowej zadumy. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć u naszych Zuchów przepyszne pączki! Zysk zostanie przeznaczony na dofinansowanie zakupu harcerskich polarów. Cena wyjściowa pączka to 2 zł. Zachęcamy do radosnego włączenia się w tę inicjatywę!

7. Podobnie jak w ubiegłym roku, istnieje możliwość zakupu lampionów na Msze święte roratnie. Cena –  20 zł. Zamówienia można składać w zakrystii.

8. Kancelaria cmentarza prosi parafian posiadających groby bliskich na zaklikowskim cmentarzu o informowanie, którymi grobami się opiekują i – w sytuacji braku tabliczki – o podanie informacji kto jest w danym grobie pochowany. Na cmentarzu znajduje się dużo nieopisanych i nieopłaconych grobów ziemnych, które zgodnie z prawem po 20 latach od pochówku mogą zostać ponownie użyte do celów grzebalnych. Opłata za miejsce zajęte przez taki grób wynosi 10 zł rocznie. Podpisanie „ Oświadczenia o prawie do grobu” i wniesienie opłaty daje gwarancję, że miejsce to nie zostanie ponownie wykorzystane. Cmentarz utrzymuje się wyłącznie z takich opłat. Przez dwa lata od wykonania inwentaryzacji i wprowadzenia jednolitych zasad dla wszystkich użytkowników, kancelaria pozyskała dane jedynie od 10% opiekunów grobów. Z tego powodu nie możemy podjąć niezbędnych dla cmentarza inwestycji. Prosimy również o segregowanie odpadów, gdyż dzięki temu płacimy niższe rachunki za wywóz śmieci. Nade wszystko prosimy nie przynosić na cmentarz śmieci domowych, bowiem każdy mieszkaniec Zaklikowa ma przecież zagwarantowany odbiór śmieci z domu i obejścia, ponadto Zakład Usług Komunalnych prowadzi punkt zbiórki selektywnej odpadów. W okresie od wiosny do jesieni kosimy trawy na całym cmentarzu. Bardzo prosimy nie używać preparatów chwastobójczych, gdyż niszczą one drzewa. Zapraszamy do odwiedzania strony cmentarza www.cmentarzzaklikow.pl

9. Prasa katolicka – Niedziela, Gość Niedzielny – są do nabycia u ministrantów stojących przy wejściu do kościoła.

10. Zapraszamy do sprzątania kościoła św. Anny w nadchodzącym tygodniu rodziny mieszkające przy ulicy Słubickiego – numery od 38 do 60. Sprzątanie w tym tygodniu: w poniedziałek oraz w sobotę bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.

11. Podziękowania:
– dziękujemy za ofiary – 272 złote – złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na organizację “Kościół w potrzebie” w ramach Dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. Bóg zapłać!
– przedstawicielom rodzin mieszkających przy ulicy Słubickiego ( nr od 21 do 35) dziękujemy za posprzątanie kościoła św. Anny w minionym tygodniu oraz za ofiarę ( 160 złotych) na zakup kwiatów i środków czystości. Bóg zapłać! W poniedziałek pracowali: Zdzisław Banach, Magdalena Gajowniczek, Izabela Kapica, Robert Kapica, Piotr Poręba, Wiesława Stefaniak, Edward Winiarczyk i Stanisława Winiarczyk, a w sobotę: Zdzisław Banach, Magdalena Gajowniczek, Izabela Kapica, Robert Kapica, Patrycja Poręba, Piotr Poręba, Wiesława Stefaniak, Edward Winiarczyk i Stanisława Winiarczyk. Bóg zapłać!

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: +Alicja Lewandowska ze Zdziechowic Pierwszych – będzie sprawowanych za nią 8 Mszy świętych od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Proboszcz – Ks. dr Michał Mierzwa