Lis 12

A “Ogień” coraz większy!

Schola Dziecięca “Ignis” powiększyła się o cztery kolejne scholanki! Uroczyste przyjęcie i poświęcenie strojów odbyło się w niedzielę 12 listopada.

Do grona “ogników” cztery nowe dziewczynki – Julię Płazę, Nicolę Janiszewską, Dominikę Golach i Julię Głuchowską – wprowadził Ks. Proboszcz Michał Mierzwa podczas Mszy świętej dla dzieci o godz. 10.30.

Dziękując Panu Jezusowi za łaskę powołania do scholi, przyrzekamy swoją służbę pełnić pobożnie, pilnie i radośnie. Spraw Panie, abyśmy to, co śpiewamy ustami wypełniały w swoim życiu. Święta Cecylio – patronko śpiewu kościelnego módl się za nami! Amen.

Po tej uroczystej deklaracji Ks. Proboszcz pobłogosławił scholanki oraz ich stroje.

Bardzo cieszymy się, że grono naszej najmłodszej scholi wciąż się powiększa – liczy już ponad 50 scholanek! Zapraszamy kolejne osoby do wstąpienia do tej radosnej i rozśpiewanej grupy!

Schola dziecięca “Ignis” swoim śpiewem ubogaca  niedzielne Msze święte dla dzieci o godz. 10.30 oraz bierze udział w wielu wydarzeniach muzycznych w parafii i w lokalnej społeczności.

Próby odbywają się w każdy poniedziałek w Oratorium św. Wojciecha – godz. 16.00-17.00 (grupa młodsza), godz. 17.00-18.00 (grupa starsza).

Opiekę nad scholą od strony muzycznej sprawuje P. Izabela Spyra, zaś od strony organizacyjnej Ks. Kamil Dziurdź.

Zdjęcia – Sylwia Janiszewska