Ognisko Patriotyzmu z Prezydentem Polski

W sobotę 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości w Stalowej Woli po raz piąty zapłonęło Ognisko Patriotyzmu. W tym roku miało ono szczególny charakter – Honorowym Gościem był Prezydent Polski Andrzej Duda. W bezpośrednim otoczeniu Głowy Państwa znaleźli się harcerze i harcerze starsi z naszego 5 Szczepu Harcerskiego „Brzask”.

Świętowanie rozpoczęło się o godz. 17.00 – odbył się quiz o Józefie Piłsudskim, były występy artystyczne i śpiewy wielu zespołów i chórów.

Prezydent Andrzej Duda punktualnie o godzinie 19:00 zjawił się na Placu Piłsudskiego.  Po gorącym powitaniu, ze sceny przed Miejskim Domem Kultury wygłosił patriotyczne przesłanie. 

Następnie w towarzystwie prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego zszedł na plac, gdzie rozpalił wielkie harcerskie ognisko. Rozpoczęło się wspólne radosne śpiewanie pieśni patriotycznych!

W bezpośrednim otoczeniu Prezydenta Polski, który jest byłym drużynowym 5 Krakowskiej Drużyny Harcerskiej „Piorun”, a także Honorowym Protektorem Ruchu Harcerskiego w Polsce i poza jej granicami, znaleźli się harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Utworzyli oni szpaler podczas rozpalania ogniska, a następnie krąg wokół ognia.

Prawie 80 osobowa reprezentacja naszego szczepu miała okazję w tym wyjątkowym dniu spotkać się z Głową Państwa i wspólnie z innymi harcerzami, a także tysiącami mieszkańców Stalowej Woli i okolic wyśpiewać radość z odzyskanej przed 99 laty niepodległości.

To była niesamowita żywa lekcja patriotyzmu – miłości do Ojczyzny. Z pewnością pozostanie ona na długo w naszej pamięci!

 

Zdjęcia – Archiwum Szczepu